„Obviněné osoby měly podle našich závěrů ve vzájemné spolupráci připravovat nájemnou vraždu osoby z podnikatelského prostředí, a to s cílem získat pro sebe majetkový prospěch. Dvě osoby jsou stíhány vazebně,“ uvedl Ibehej. Na případ podle něj dohlíží Městské státní zastupitelství v Praze.

Server i ROZHLAS.cz píše, že žena vraždu svého manžela plánovala od loňského léta. Našla si proto prostředníka, který měl za určitou finanční odměnu najít toho, kdo vraždu vykoná. Trojice se pak sešla v Praze na koordinační schůzce, na které žena údajně předala zálohu 300 000 korun. Podle serveru byla připravena zaplatit za nájemnou vraždu 1,5 milionu korun.

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), kde žena dosud pracovala, se od zaměstnankyně distancuje. Podle mluvčí NKÚ Hany Kadečkové je policie o vyšetřování informovala. „Toto podezření nijak nesouvisí s výkonem práce této osoby, ani s činností NKÚ,“ doplnila Kadečková s tím, že další informace nebude k celé věci poskytovat. Do práce žena podle serveru nedochází.