Hrůzy, které měla »Zoubková víla« u tyrana zažívat, začínají stále více vyplouvat na povrch. V úterý u soudu mluvil její bývalý pacient Mario T. (38). „Když jsem se k paní doktorce dostavil minulý rok 2. června na kontrolu, vypadala hrozně. Měla škaredé modročerné modřiny, jednu od čela až po kořen nosu. S prominutím vypadala, jako kdyby dostala pořádně přes držku,“ vypověděl.
Magdalena Š. přichází k soudu. (6. června 2023) Blesk.cz - Daniel Šesták
Že se nejednalo o ojedinělý incident, potvrdila i Eliška M. (27), která jí do ordinace zavážela léky. „Koncem července jsem u ní byla a měla obrovskou podlitinu na oku, které bylo také poraněné. Podle mě na něj ani pořádně neviděla,“ popsala soudu.
Oba svědci se dostavili dobrovolně na základě výzvy, kterou na sociálních sítích šíří Magdalenina známá. Apelovala na všechny její bývalé pacienty, kteří by byli ochotni u soudu podobné skutečnosti dosvědčit, aby se přihlásili a obžalované pomohli.
U výpovědí dalších svědkyň, Olgy (56) a Terezy P., matky s dcerou, které se šéfem sekty bydlely, byla veřejnost opět vykázána ze síně. „Prožila jsem s ním 20 let náročného života plného týrání, ubližování a ponižování,“ zdůvodňovala Olga P., proč nechce mluvit veřejně. Soud jí vyhověl. Co se za zavřenými dveřmi odehrálo, není známo. Jejich výpověď pokračovala i ve středu, stále za zavřenými dveřmi.Veřejnost se do soudní síně dostala až ve středu po poledni, kdy začal vypovídat Jiří K., další z členů sekty, jenž s Magdalenou zhruba měsíc bydlel. Uvedl, že se s Richardem poznal kdysi v bazénu a samozvený léčitel mu následně pomohl se zády, která ho bolela. Ukázal mu, jak cvičit, poradil mu, aby dělal každé ráno 222 kliků, což prý Jiřímu pomohlo. Postupně se začali každou neděli scházet společně s obžalovanými Irenou a Magdou. „Každou neděli jsme se potkávali tak tři čtyři lidi a bavili jsme se o různých věcech, seděli jsme tam nějakou dobu hodiny vedle sebe, bavili jsem se co se děje v politice, hledali řešení různých problémů. Někdy jsme hráli hry, Inka s Magdou se koukaly, jak hrajeme,“ popsal.
Značka s Putinem
Uvedl, že se mu Magda líbila a přemýšlel o tom, že by s ní chtěl chodit, později mu ale došlo, že se k sobě nehodí. „Před richardem jsem párkrát řekl, že se mi Magda líbí, ona u toho taky byla, on navrhl, ať spolu bydlíme, že to třeba vyjde. Ona na to reagovala rozpačitě, nejdřív, že nechce, pak chtěla. Nastěhoval jsem se k ní, když byly zavřené okresy (rok 2021), bydleli jsme spolu asi měsíc,“ popsal Jiří s tím, že spolu žili jako přátelé, bez intimností.
„V té době jsem si na auto nechal dát srp a kladivo, to už jsem nechal odstranit dnes už je to takové nevhodné, stejně jako SPZ 666 Putin, tu jsem taky odstranil. Víceméně mi to poradil Richard, mně to přišlo jako dobrá recese,“ dodal Jiří. Registrační značku s číslem 666 měl i Richard sám, jak dokazuje fotografie, na níž ji drží.

Magdalena už dříve policistům vypověděla, že ji měl Richard nutit bydlet s různými muži ze sekty, kteří ji kontrolovali a jejichž prostřednictvím řídil její život. Údajně s nimi musela spát v posteli a nutili ji také, aby se za trest svlékala. To Jiří popřel, uvedl, že Magdalenu nikdy nahou neviděl ani jí nikdy neřekl, aby se svlékla.
Státní zástupkyně Janu Murínová stále trvá na tom, že se jedná o zločin vraždy. „Trvám na tom, že ta kvalifikace je učiněna správně, v úterý nezaznělo nic, co bychom neslyšeli už v přípravném řízení,“ uvedla na dotaz Blesku. Zároveň podotkla, že ačkoliv se pacienti shodují na tom, že na Magdaleně viděli modřiny, nevědí a nemohou prokázat, kdo je způsobil.
Co se stalo?
Magdalena Š. je se svou kamarádkou Irenou S. stíhána kvůli usmrcení Richarda Š. loni na začátku října, což provedly na jeho přání. Kromě jeho úmrtí se ale u soudu pomalu rozkrývá zákulisí fyzického a psychického týrání obou obžalovaných žen a šílené sekty, kterou muž vedl.

Ženám za vraždu hrozí trest 12 až 20 let odnětí svobody. Pro Irenu S. požaduje státní zástupkyně trest při spodní hranici této sazby. Pro zubařku Magdalenu navrhuje trest v dolní polovině této sazby, tedy 12 až 16 let. Polehčujícími okolnostmi jsou podle ní manipulativní jednání poškozeného a manipulování obviněných.
Zubařka Magdalena Š. přichází k soudu. (4. května 2023) Daniel Šesták