V případu byly v pondělí před soud předvolány tři velmi klíčové svědkyně. Dopoledne měly u soudu vylíčit svůj život s léčitelem Richardem dvě ženy, Tereza a Olga. Ty u léčitele pobývaly už několik let předtím, než se sezámil se zubařkou Magdalenou a učitelkou Irenou, z jeho bytu v Kutné Hoře ale jednoho dne utekly. Podle toho, co u soudu již dříve zaznělo, Richard jejich útěk nesl velmi těžce a od té doby začal pomýšlet na sebevraždu. Co přesně se ale za zdmi léčitelova bytu dělo, známo není. Ani jedna z žen se totiž k pondělnímu jednání nedostavila. Nepřišla tentokrát ani obžalovaná Irena S. 

Svou výpověď soudu v pondělí sdělila pouze svědkyně Lucie, která měla být součástí léčitelova nejbližšího okruhu věrných služebníků a velmi blízko měla mít také k Magdaleně. Podle toho, co Magdalena již dříve vypověděla, měla být i ona součástí sekty a plnit nejrůznější Richardova zadání. Obsah její výpovědi, ale veřejnost neslyšela. „Má výpověď by nebyla kompletní. Detaily jsou ponižující, kruté a intimní, v přítomnosti médií bych je nevypověděla,“ řekla soudu a ten jí dal za pravdu. 

Vzkazy od starých známých

Nevídaný případ veřejnost sleduje nejen prostřednictvím médií, ale také přímo u soudu. Ani jedno jednání zatím nevynechala žena, která se Blesku představila, jako známá zubařky Magdaleny a její matky. K soudu chodí s transparentem „Milost pro Magdalenu a Inku“, a dokonce na jejich podporu založila i facebookové stránky, kde shromažďuje vzkazy od lidí, kteří Magdalenu znali osobně, nebo jen případ sledují.

Vzkaz pro Magdalenu zde zanechal například Jiří S., který tvrdí, že ji učil na gymnáziu: „Magdalenu jsem poznal jako mimořádně citlivou, vnímavou, obětavou a empatickou osobnost. Byla naprosto nekonfliktní, o nějaké agresivitě a záludnosti nemůže být ani řeči. Vzhledem k okolnostem případu, které znám z médií, jsem přesvědčen o tom, že Magdalena se stala obětí bezohledného a psychopatického manipulátora.“

V diskuzích pod příspěvky se objevil také vzkaz od ženy, která zase údajně Magdalenu znala od školky: „Magdu znám od školky, kdy jsme se staly nejlepší kamarádky a prožily spolu krásné dětství plné radosti, smíchu a úžasných vzpomínek. Byly jsme prima parta holek. Avšak, jak to již bývá, s nástupem vysoké školy jsme spolu ztratily blízký kontakt. Bohužel, poslední dva roky s námi přestala komunikovat úplně, a my jsme si lámaly hlavy proč. Teď už to bohužel víme,“ píše Anna P. 

Žena, která stránky Spravedlnost pro Magdalenu spravuje, v pondělí před soudní síní také demonstrovala, jakým způsobem měl léčitel obě obžalované ženy nutit dělat každé ráno stovky kliků - rozložila si podložku a začala klikovat. V rozhovoru pro Blesk již dříve uvedla, že se Magdaleny s Irenou zastává, protože je léčitel Richard krutým způsobem časem přinutil poslouchat na slovo jeho rozkazy.

Sama si prý dříve domácí násilí prožila. „Domácí násilí je otřesné, pokud o tom nebudeme mluvit a budeme se schovávat a budeme dělat, že se nic neděje, je to špatně. Nejsem tady jen za Magdalenu, jsem tady za všechny ženy, které jsou týrané a bojí se s tím vyjít ven. Kdo to nezažil, může něco těžko posuzovat,“ uvedla v krátkém rozhovoru pro Blesk.

Video
délka: 00:13.80
Video se připravuje ...

Zubařka Magdalena Š. přichází k soudu (4. května 2023). Daniel Šesták

Fotogalerie
69 fotografií