Jedno z nejfrekventovanějších míst v Praze a svým způsobem i v republice. Hlava na hlavě. A ke všemu ještě za denního světla „přicupital“ zloděj k mladé ženě u Václavského náměstí zezadu, aby ji okradl o kabelku s veškerým obsahem. 

„Muž si 6. ledna vytipoval mladou ženu v pražském metru,“ uvádí policejní mluvčí Richard Hrdina. Přes Václavské náměstí ji sledoval do Vodičkovy ulice, kde se nerozpakoval k činu přikročit a ženě kabelku sebrat. „Poté se dal na útěk a zmizel neznámo kam. Během okamžiku tak ženě způsobil škodu za bezmála deset tisíc korun,“ pokračuje mluvčí.

Dotyčný možná spoléhal, že se snad ztratí v davu. Měl ale smůlu, že kamerovému systému neunikl. Policisté tak měli k dispozici jeho podobu a požádali veřejnost o pomoc při pátrání. Zloděj se nakonec po zveřejnění v médiích přihlásil sám. „Děkujeme široké veřejnosti za pomoc a médiím za zveřejnění pátrací relace. Podezřelý muž se přišel na služebnu přihlásit sám a nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu krádež, za což může v případě odsouzení strávit až dva roky za mřížemi,“ uvedl Hrdina.