První případ se stal na Nový rok ráno na Václavském náměstí. Strážníkům se na linku 156 ozval taxikář, který uvedl, že tam běhá „kovboj“, který ohrožuje ostatní. Když strážníci přijížděli, agresivní 20letý cizinec v kovbojském klobouku taxikáře napadl pěstí! „Strážníci okamžitě kovboje zpacifikovali a nasadili mu pouta. Napadený nechtěl žádné ošetření ani situaci jinak řešit. Hlídku ale ještě upozornil, že s mladíkem měla problémy ostraha jednoho z podniků,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Útočník, který hovořil anglicky, s agresivním chováním ale nepřestal, navíc byl viditelně namol opilý. Totožnost se u něj zjistit nepodařilo, a tak skončil v rukou státní policie. Ta pak rozhodla o tom, že bude převezen na záchytku. Gauner nadýchal přes dvě promile. 

„Ninja“

Agresivního opilce řešili strážníci i o tři dny později v Jičínské ulici v Praze 3. „Muž vulgárně pořvával na kolemjdoucí a ohrožoval je mácháním rukou. Když ho hlídka vyzvala, aby se zklidnil, řekl, že se strážníků nebojí a klidně ,si to s nimi rozdá',“ uvedla Seifertová. Muž nadýchal 3,36 promile. „Při čekání na speciální vozidlo pro svoz podnapilých osob se chtěl ninja se strážníky stále prát, proto skončil s pouty na rukou. Přestupkem 33letého muže se bude zabývat správní orgán,“ dodala mluvčí.

Video
Video se připravuje ...

Opilci v Praze. Městská policie Praha

Fotogalerie
3 fotografie