David R. je obžalovaný ze sexuálního zneužití dvou nezletilých dívek, kterého se měl dopustit v roce 2015 jako ještě tehdejší člen skautského oddílu v Ústí nad Labem. Soud měl na programu závěrečnou řeč obžalovaného a následně měl být vynesen rozsudek. Dnešní řeč mu však trvala bezmála pět hodin, a tak předsedkyně senátu Jana Miklová jednání odročila na polovinu prosince.

David R. zdůraznil, že mu některé kroky soudu nepřijdou korektní, a proto se snažil upozornit na nesrovnalosti, které se podle něj ve výsleších jak poškozených, tak svědků, vyskytují. „Možná to vypadá z mé strany jako obstrukce, ale já opravdu nemám jinou možnost, jak prokázat svoji nevinu, než upozornit soud na tyto nesrovnalosti a nepřímé důkazy. Bohužel žádné video, nebo fotografie, které by dokazovaly moji nevinu, nemám,“ řekl na úvod soudu.

Podle obžaloby se měl v roce 2015 dopustit sexuálního obtěžování svých svěřenkyň. Jezdil s nimi na výlety, spali v jedné posteli, atp. obžalovaný dokonce i několik z nich vzal na výlet do Barcelony. „Poškozená Jana V., neměla jednoduché dětství, ty holky mi věřily a svěřovaly se mi, ona sama mi vyprávěla, že už v 16 letech ji týral její tehdejší přítel. Chtěla na to zapomenout, a tak jsem ji vzal společně ještě s dalšími děvčaty do Barcelony a pak na další výlety. Myslíte, že kdybych je nějak zneužíval, jely by se mnou dobrovolně do ciziny?“ ptá se David R. soudu.

Také připomněl, že další poškozená Zuzana K. ve výpovědi uvedla, že i když v Barceloně bydleli v jednom pokoji a spali na jedné posteli, „nic se nestalo“. „Vzhledem k tomuto soudnímu řízení jsem musel podstoupit i sexuologické vyšetření, v rámci kterého jsem se musel dívat na opravdu různé druhy porno videí, většinou dost nechutných. Sám znalec soudu sdělil, že nemám sexuální zájem o mladé dívky okolo 15 let. Já jsem ty holky měl rád a chtěl jsem jim pomoct, ne jim ublížit,“ doplňuje David R.

Podle Davida R. jsou veškerá obvinění smyšlená. „Já jsem v roce 2015 podal rezignaci a ve skautu v Ústí jsem prakticky už nepůsobil, přesunul jsem své působiště do Berouna. Vím, že některé z holek to špatně nesly, že už tam nebudu tolik. Část z nich nevycházela se zbytkem oddílu úplně dobře, tak jsem se alespoň snažil je brát na celostátní skautské akce. A ano, několikrát za mnou přijely i do Prahy, kde jsme šli třeba do divadla nebo na nějakou sportovní akci. Jestli se pak chtěly před kamarádkami pochlubit a vyprávěly jim nějaké pohádky, to opravdu netuším. Vím ale, že jsem neudělal nic špatného,“ řekl obžalovaný závěrem a soudkyně jednání odročila.

Fotogalerie
3 fotografie