Zloděj kradl v tenisovém areálu v Praze 10 v neděli kolem jedné hodiny odpolední. V tenisové tašce byly kromě tenisového vybavení čtyři rakety a tablet. Okradená žena neváhala a ihned zavolala městskou policii. 

Video
Video se připravuje ...

Zloděj ukradl tenisovou tašku s vybavením a tabletem za 80 tisíc. Díky GPS se muže podařilo vypátrat Městská policie Praha

Zapnutá GPS

Žena měla naštěstí v tabletu zapnutou GPS, a proto mohla strážníky navigovat. Hlídka se okamžitě vydala do Rostislavovy ulice, kde se měl muž s tabletem nacházet. „Autohlídka strážníků muže s taškou, která do nejmenších detailů odpovídala popisu, našla v Nuslích na zastávce MHD Horky,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová. 

Strážníci byli na místě do šesti minut, zloděje načapali ve chvíli, kdy se stříbrný tablet snažil prodat. Čtyřicetiletý muž si na strážníky vymyslel báchorku, která byla vzápětí vyvrácena. Tašku prý koupil na Spořilově od neznámého muže a nevěděl, že je v ní tablet. Podle GPS záznamů se ovšem tenisová taška v ten den na Spořilově nepohybovala. 

„Věci v tašce byly majitelkou vyčísleny na částku 80 tisíc korun. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž předán státní policii k dalšímu dořešení,“ dodala Seifertová.

Fotogalerie
5 fotografií