Pokus o vloupání do auta překazil muži v pražské Libni pozorný svědek. Ten celou událost oznámil na policii. Kriminalisté zjistili, že muž není žádný nováček „ve svém oboru“ a na svědomí toho má mnohem více. 

Video
Video se připravuje ...

Pražští kriminalisté dopadli recidivistu, který opakovaně páchal majetkovou trestnou činnost. Policie ČR

Recidivista má v trestním rejstříku více než dvacet záznamů. Mezi nimi je i krádež v obchodním centru v Praze 7. Po krádeži sportovního oblečení se dal zloděj na útěk. V tom se mu snažila zabránit mladá žena, kterou srazil na zem. Svědci krádeže muže pronásledovali až na ulici, kde se ho snažili zadržet. „Z potyčky pachatel sice vyšel vítězně a z místa utekl, krátce před příjezdem policejních hlídek. Na místě však zanechal nejen většinu svého lupu, ale i svojí bundu, včetně klíčů od bytu,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. 

Krádeže v drogériích

K usvědčení lupiče pomohly jak kamerové záznamy, tak ony klíče. Policii se totiž podařilo zjistit, k jakému bytu patří. Muž se zaměřil i na krádeže drogistického zboží. Opakovaně vykrádal stejné drogérie, do některých se vracel dokonce i po několika minutách. 

„Ani sdělení obvinění z uvedených činů muže nevedlo k jeho nápravě a jeho další řádění ukončilo až jeho zadržení realizované kriminalisty z Prahy III. Z policejní služebny po všech potřebných úkonech tak putoval rovnou do vězení,“ řekla Seifertová.

Při prověřování dalších činů, kriminalisté zjistili, že muž v roli zloděje figuruje i v dalších případech. Jedná se o případ vyloupení pekárenského vozu či vloupání do škodovky, na kterou si zlodějíček vzal ženskou posilu. Tolik věcí z auta sebrali, že je nemohli ani pobrat. Ženu v respirátoru, a jak se později ukázalo i celostátně hledanou osobu, se policistům podařilo ztotožnit a poslat za mříže. Muži a o čtrnáct let mladší ženě hrozí až tři roky v base. 

Fotogalerie
10 fotografií