Prekérní situaci museli řešit strážníci v pátek odpoledne v Praze 6. Řidič bílého pick-upu kvůli zaseklé převodovce blokoval dopravu na křižovatce ulic Na Petřinách a Bubeníčkova. Hlídka městské policie usměrňovala dopravu, zatímco čekala na odtahovou službu.

Srazil strážníka

Řidič začal nesmyslně troubit na jedno z čekajících aut, přičemž nepřestal ani po výstraze strážníků. Ve chvíli, kdy po neukázněném řidiči chtěla hlídka, aby předložil doklady, se muž zamkl v autě a dělal mrtvého brouka. Na pomoc strážníkům musela přijet státní policie. „Náhle se řidič prudce rozjel na chodník a narazil do stojícího strážníka. Ten se svezl tělem po kapotě a zachytil se o zpětné zrcátko. Vozidlo ho táhlo několik metrů, než se mu podařilo odskočit. Řidič nezpomalil a pokračoval v jízdě,“ uvedla mluvčí městské policie Jiřina Ernestová.

Začala zběsilá honička. Řidič ujížděl přes sídliště, když vjel do protisměru v ulici Ankarská, akce skončila zablokováním služebním vozidlem. Řidič se opět uzamkl v autě a odmítal reagovat na výzvy. Když začal šlapat na plyn, hlídce došla trpělivost a teleskopickým obuškem rozbila přední okna. Strážníci řidiče vytáhli ven, svalili na zem a spoutali ho. Padesátiletý řidič skončil s odřenou tváří. Strážníka s bolestmi nohy převezli záchranáři do nemocnice. „Podezření ze spáchání trestného činu šetří státní policie, zraněný strážník je v pracovní neschopnosti,“ dodala Ernestová.

Video
Video se připravuje ...

Řidič v bílém pick-upu najel do strážníka. Táhl ho několik metrů. Strážník skončil v pracovní neschopnosti. Městská policie Praha

Fotogalerie
3 fotografie