„Pod železničním mostem na straně Smíchova nějaký muž už narval třetí labuť do auta, kterou chytil v řece,“ tak znělo oznámení městské policii ve čtvrtek po osmé hodině ranní. Hlídka ihned vyrazila do Strakonické ulice v Praze 5.

Video
Video se připravuje ...

Muž u Vltavy odchytával labutě a nakládal je do osobního auta. Své počínání vysvětloval starostí o jejich zdravotní stav. Městská policie Praha

Háček v krku

Když strážníci dorazili na místo, muž už měl odchycené čtyři labutě v přepravních boxech, které měl v kufru svého auta. Podle jeho slov má veterinární vzdělání, nějakou dobu i jako veterinář pracoval. Proto prý poznal, že labutě mají zapíchnuté rybářské háčky v krku a nemohou polykat. Uvedl, že jim chce pomoci a nechat je vyšetřit. 

„Čtyřiašedesátiletý muž však nebyl schopen doložit ani jedno tvrzení. Svědkyně popsala událost zcela jinak. Prý odchytil tu labuť, která mu byla nejblíž,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová. Během nestřežené chvíle, kdy svědkyně popisovala situaci, se muž snažil zbavit důkazů - začal vězněné labutě vypouštět z přepravek na svobodu. Dvě z nich se mu podařilo osvobodit.

Na místo dorazili pracovníci záchranné stanice pro volně žijící zvířata, kteří si labutě převzali a zařídili potřebný rentgen. Co bylo předtím jasné, nyní bylo ještě jasnější.  Podle vyšetření neměla háček v krku žádná z labutí.

Během výslechu svědkyně se muž snažil odchycené labutě vypustit.
Autor: Městská policie Praha