Fialovou barvou vyvedený nápis, který není nepodobným číslicím. Tak vypadá nevzhledný škraloup, který kousek od břehu Starého Města hyzdí kamenné zábradlí Karlova mostu. Po jeho tvůrci nyní pátrají pražští policisté.

Od úterního rána prověřujeme událost, při níž došlo k pomalování Karlova mostu,“ sdělila na dotaz Blesk.cz mluvčí Policie ČR Violeta Siřišťová. „Věc nyní prověřujeme s podezřením na poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až tři roky za mřížemi.“

Nejde o první případ

Terčem vandalů je Karlův most bohužel v poslední době opakovaně. V červenci letošního roku na něm pachatel načmáral tyrkysový nápis, jehož odstraněním vznikla škoda zhruba v hodnotě 100 tisíc korun. Vandal se následně policistům po zahájení vyšetřování přiznal.

Týž měsíc se na mostě objevil i bílý nápis, jehož pachatele se dohledat nepodařilo. Do většího povědomí nicméně vešla dvojice německých bratrů, která počmárala jeden z pilířů Karlova mostu v létě roku 2019. Oba bratři byli zadrženi, usvědčeni a vyfasovali jak pokutu, tak i podmínku. Hrozilo jim přitom i vězení.

Video
Video se připravuje ...

Karlův most se stal znovu terčem vandalů. Tentokrát se na něm objevil fialový nápis. (10. listopad 2021) Václav Burian

Fotogalerie
55 fotografií