Celých devět dní trnula rodina podnikatele z Blanenska strachy. Muž vyrazil 26. dubna na schůzku do pražské vietnamské tržnice Sapa, na tu ale podle druhé strany nedorazil a nedojel ani domů. V areálu pak hlídka v noci našla jeho nezajištěné auto s doklady i dalšími osobními věcmi. Dobrá zpráva přišla ve středu 5. května, kdy policisté oznámili, že se muž našel živ a zdráv.

„Pohřešovaný muž byl nalezen na Vysočině a je v pořádku. Po vypátrání byl muž vyslechnut a na základě veškerých zjištěných skutečností kriminalisté prvního oddělení krajského ředitelství hlavního města Prahy zjistili, že se muž nestal obětí žádného trestného činu souvisejícího s jeho zmizením,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová s tím, že případ byl proto odložen.

Nebylo zřejmé, kde muž celých devět dní byl a proč z domova odešel. Teď však vyvstaly na povrch šokující informace. Podle informací Blesku totiž podnikatel své zmizení zinscenoval schválně – chtěl se prý ztratit kvůli finančním problémům týkajícím se jeho podnikatelských aktivit! Celou situaci údajně nastražil tak, aby se zdálo, že ho unesli právě v tržnici Sapa.

Policie už ve středu rázně odmítla, že by do podnikatelova zmizení byla zapojena vietnamská komunita a libušská tržnice. „Vedení této tržnice po dobu vyšetřování úzce spolupracovalo s policií,“ dodala Siřišťová.

Vedení Sapy: „Je tu bezpečno“

Blesk ve čtvrtek hovořil také s vedením tržnice. „Jsme velmi rádi, že se pán našel, že je zdravý. My jsme od začátku s policií spolupracovali a informace, které se objevily v médiích, hodně poškozovaly naše jméno,“ řekl Anh Tuan Nguyen z vedení tržnice. Odstavené auto našla v areálu ochranka tržnice. „Sapa je v provozu pouze přes den a v noci tu nikdo není, ochranka cizí auto ihned zaevidovala a tuto skutečnost jsme hned oznámili policii,“ popsal.

Zdůraznil také, že do tržnice jezdí léta čeští občané a rozhodně jim tam nehrozí žádné nebezpečí. „Je součástí českého života. Máme zde bezpečnostní složku, která zajišťuje bezpečnost návštěvníků, deset let tu funguje i hasičský sbor, je tu bezpečno pro kohokoliv,“ dodal.

Nekomunikuje

I když už se ví, že je Jan V. v pořádku, jeho rodina je snad v ještě větším šoku než před deseti dny, kdy se muž ztratil. Domů se totiž stále nevrací a s rodinou nekomunikuje. „Víme jen to, že je v pořádku. Od zveřejnění této informace policií se neozval,“ řekl ve čtvrtek nevlastní syn podnikatele Miroslav S. Blesk se podnikatele pokusil kontaktovat, obě telefonní čísla však byla nedostupná.

Video
délka: 02:08.44

Tržnice Sapa v pražské Libuši 

Fotogalerie
27 fotografií