Pořádně agresivně se zachoval muž v neděli 14. února večer ve Vršovické ulici. S policisty se dostal do křížku poté, co si natáčel jejich práci. Upozornili ho totiž, že si přestupkové řízení natáčet nesmí a že také při komunikaci s nimi musí mít nasazenou roušku. Muže z místa nehody vykázali, pak ale jeli řešit v téže ulici další nehodu a zjistili, že "kameramana" mají za zády znovu. Běhal v kolejišti a kličkoval mezi projíždějícími auty, muži zákona ho proto vyzvali, aby místo opustil. 

„Na to muž zareagoval tak, že se otočil a znenadání policistu udeřil pěstí do obličeje,“ řekla policejní mluvčí Hana Křížová. „Policista proto použil donucovací prostředky a útočníka na místě omezil na osobní svobodě. Zadržený pak ještě vyhrožoval, že toto je policistův poslední den u policie.“

Podle informací Blesku je útočník známá firma - v roce 2011 byl totiž pravomocně odsouzen za vraždu! K té došlo 2. prosince 2010 v noci v jednom z bytů v Pardubicích, kde Ondřej P. žil se svou blízkou příbuznou (†44). Právě ona se stala obětí ohavného činu. U soudu vyfasoval desetiletý trest vězení ve věznici s dozorem, musel také podstoupit ambulantně protialkoholní ochranné léčení.

Video
délka: 00:59.00

Ondřej P., který byl v minulosti odsouzen za vraždu své příbuzné, napadl v Praze policistu pěstí do obličeje. Následně mu ještě vyhrožoval. Hrozí mu čtyřletý trest. Policie České republiky

Zůstává na svobodě

Z vězení už ho propustili, stále je však v podmínce. „Z tohoto důvodu jej policisté převezli do cely předběžného zadržení a kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby. Muži hrozí za trestné činy násilí proti úřední osobě a výtržnictví až čtyřletý trest odnětí svobody,“ uvedla Křížová.

O jeho vzetí do vazby rozhodoval v úterý vpodvečer Obvodní soud pro Prahu 10, kam ho eskorta přivezla v poutech. Podle mluvčí soudu Libuše Jungrové shledal soud důvod vazby předstižné, tedy že bude obviněný opakovat trestnou činnost, pro niž je stíhán, dokoná trestný čin, o který se pokusil, nebo vykoná trestný čin, který připravoval nebo kterým hrozil. Přesto byl Ondřej P. nakonec propuštěn na svobodu. „Důvod vazby předstižné byl nahrazen přijetím písemného slibu obviněného a vyslovením dohledu probačního úředníka nad obviněným. Usnesení je pravomocné, neboť obviněný a státní zástupce se vzdali práva stížnosti,“ řekla Blesku Jungrová.

Noc vraždy

Co se v osudnou noc, kdy Ondřej P. vraždil, událo? Tehdy 25letý muž u soudu v dubnu 2011 přiznal, že se s ženou často hádali a vyčítali si vzájemně své způsoby života. „Nelíbil se jí můj život, jak jsem žil, a mně se nelíbil ten její,“ řekl. Vypověděl, že žena pravidelně pila alkohol, v kritický den pil i on, a poté se oba začali hádat. „Neustále mě urážela, dal jsem jí ruku přes pusu, aby bylo ticho, chtěl jsem, aby šla spát, potom nevím, co se dělo,“ řekl. Podle obžaloby ženu chytl zezadu do „kravaty“ a surově ji zardousil, když zjistil, že je mrtvá, zavolal policii. U soudu se rozplakal.

Fotogalerie
15 fotografií