K loupežnému přepadení došlo loni na konci října. Nic netušící dvaatřicetiletou ženu po setmění překvapil u vchodu do jejího vlastního domu. „Při odemykání k ní přistoupil a snažil se jí strhnout kabelku, kterou měla přehozenou přes rameno. Žena se s mužem o ni začala přetahovat, proto ji udeřil pěstí do obličeje, tím se kabelky posléze zmocnil,“ popsal útok mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Útočník se hned poté, co ženu připravil o její kabelku, dal na útěk. Ještě za ním běželo několik svědků loupeže do ulice Vrázova. Tam ale svůj lup zahodil a zmizel z dohledu. Za loupež mu hrozí až desetiletý trest.

Podle popisu se jedná o muže kolem čtyřiceti let tmavé pleti. Během útoku na sobě měl tmavě modrou mikinu s dlouhým rukávem, černou bundu, roztrhané modré džíny a černé boty. Tak ho zachytily i kamerové záznamy.

Policisté žádají veřejnost o jakékoliv informace. „Pokud muže na záběrech poznáváte nebo máte jakoukoliv informaci, která by vedla k jeho dopadení, kontaktujte linku 158, případně se obraťte na kteroukoliv služebnu Policie ČR,“ vyzývá Richard Hrdina.

Video
délka: 00:27.12

Policisté žádají veřejnost o pomoc s identifikací pachatele, který loni v říjnu napadl na Smíchově ženu a ukradl jí kabelku. Policie ČR

Fotogalerie
4 fotografie