Pořádné dobrodružství plné neuvěřitelných náhod zažila strážnice, která měla službu den před Štědrým dnem. Sotva jí začala, našla ve svém rajónu velkou hromadu dárků. Některé byly zabalené a označené jmenovkou, další už někdo rozbalil. To ale nebylo všechno. Jen asi o 50 metrů dál, u usazovací nádrže, objevila sedm okapových svodů. „Ohledně okapů kontaktovala státní policii, kde jí kolegové potvrdili, že krádeže okapů nahlásilo několik obyvatel Dolních Měcholup,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.
Babičce z Prahy přišly v balíku drogy! Nastrčila je tam žena z Ostravy? Policisté mají po roce podezřelou

Nalezené dárky i okapy byly po dohodě s policií převezeny na úřad městské části. Strážnice pro jistotu prošla i přilehlé okolí, aby zjistila, jestli se ještě někde něco neválí, když si všimla muže s velkým černým pytlem na zádech. Ten právě procházel podél kolejí směrem do Hostivaře. Sotva si ženy v uniformě všiml, bylo na něm vidět, že znervózněl, hned se pokusil zmizet. „Strážnice si přivolala posilu a vydala se za dotyčným, kterého dostihla společně s kolegy. Pytel měl 36letý muž vyroben z černého trička a rukávem mu z něj trčel kus slisovaného svodu. Strážníkům tvrdil, že okapy nalezl,“ uvedla mluvčí.
Zatímco hlídka s podezřelým čekala na příjezd státní policie, přišel k ní zoufalý muž, který jim oznámil, že mu někdo z balkonu ukradl vánoční dárky v cestovní tašce. Jejich popis odpovídal těm, které strážnice nedlouho předtím našla! Dárky se tak vrátily k majiteli a Vánoce jeho rodiny byly zachráněny.