Chvíle hrůzy si prožila mladá dívka počátkem srpna v pražském metru. Jela po eskalátorech ze stanice I. P. Pavlova, když ji na schodech začal sexuálně obtěžovat neznámý úchyl! „Nejprve jí oběma rukama sahal na hýždě a i přesto, že se velmi bránila, ve svém ataku stále pokračoval,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina. Násilník si pak ženu přitáhl za bundu a sahal jí mezi nohy. „Ze sevření útočníka se jí nakonec podařilo vysmeknout, a když hledala pomoc od kolemjdoucích, muž z místa utekl,“ dodal mluvčí.

Po muži teď policisté pátrají. Měří 186 až 190 cm, je štíhlý, měl delší rozčepýřené vlasy a světlé oči. Na sobě měl tmavou bundu a modré teplákové kraťasy, na hlavě černou kšiltovku se světlým kšiltem, s největší pravděpodobností s logem Adidas. Působil zanedbaně, podle výpovědi páchl potem a močí. 

„Pokud muže na kamerovém záznamu poznáváte a máte jakoukoliv informaci, která by mohla vést k jeho dopadení, kontaktujte prosím linku 158 nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu Policie ČR. Muži v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodal mluvčí.

Video
Video se připravuje ...

Policisté pátrají po násilníkovi z metra. Policie České republiky

Fotogalerie
4 fotografie