Muž (37) a žena (40) se svým nelegálním »podnikáním« začali už v roce 2017. Na webových stránkách nabízeli léky s obsahem psychotropních látek. Když si ale zájemce objednal zboží a zaplatil ho, nic mu nepřišlo. Manželé zaplacené léky nedodali a s poškozeným navíc ani nekomunikovali. To jim neprošlo a za tyto podvody byli na Pardubicku trestně stíháni. 

Rozjeli to ve velkém

Podvodníci přesto pokračovali dál a v roce 2018 svou činnost rozšířili na celou Českou republiku. „Na různých internetových portálech nabízeli léky jako Apo-zolpidem, Neurol, Diazepan, Xanax, Lexaurin, Hypnogen, Stilnox a Tramal. Objednané, mnohonásobně předražené léčivo pak předávali osobně na Pardubicku nebo zasílali na uvedené adresy zájemcům po celé ČR,“ uvádí policejní mluvčí Jan Rybanský. 

Video
délka: 01:02.64

Manželé na webu nelegálně prodávali předražené léky s obsahem psychotropních látek. Kriminalisté při domovní prohlídce našli přes milion korun v různých měnách. Policie Čr

Vychytralí manželé léky levně nakupovali v lékárnách a draze prodávali. Zajišťovali si totiž recepty od svých praktických lékařů nebo příbuzných a dalších osob. 

„Jejich ‚podnikání‘ trvalo několik let a pro tento účel si později zřídili i bankovní účet s debetními kartami na jméno svého známého,“ dodává Rybanský. Nicméně tento podvůdek už jim moc nevyšel a odhalení nekalostí nezabránil. V úterý manžele »překvapili« pražští kriminalisté, a že se nejednalo o zrovna vítané překvapení, netřeba dodávat. 

Při domovní prohlídce našli přes jeden milion korun v hotovosti a v různých měnách, nespočet různých léků, podacích lístků a poštovních složenek. Svými podvody si manželé přišli na pěkný balík, navíc ještě pobírali sociální dávky. V součtu jim nyní hrozí až deset let vězení za „podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.”

Fotogalerie
15 fotografií