I když se těmto podnikům podařilo vládní omezení sice přežít, poslední dobou už jim ale tak trochu docházel dech. „Nejsou tu turisti, vysokoškoláci, spousta lidí raději sedí doma,“ posteskli si. Až doposud také mohli mít otevřeno jen do jedenácti večer a Klub Varšava se zatím ani nerozjel, protože se jedná o spíše menší prostor, kde nedají dodržovat rozestupy. 

Další nečekaná krize

K tomu však počátkem tohoto týdne přišla další nečekaná rána. Když chtěli v pondělí Barcelounoc otevřít, zjistili, že měli v noci nezvanou návštěvu. „Když jsme se dneska ráno probudili, zjistili jsme, že nám Barcelounoc někdo vykradl. To už se při tom všem bilancování posledního kvartálu snáší velice špatně,“ oznámili v pondělí. 

Začala se tím zabývat policie, ale nikoho zatím nedopadla. „Případem vloupání do baru se zabýváme pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, po pachateli pátráme,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. 

Desetikorunová sbírka

Doposud se všechny tři podniky obešly bez jakékoliv finanční podpory, ale tohle už bylo něco, co by je mohlo srazit na kolena. Škoda přesáhla sto tisíc korun. To spolu se ztrátami z minulých měsíců už znamenalo opravdu krizi. 

Obrátili se proto na své internetové fanoušky profilů všech podniků na sociálních sítích a vyhlásili neveřejnou sbírku. Nežádali o nijak závratné částky. „Spočítali jsme, že kdyby se spojili všichni přátelé sledující naše profily na sociálních sítích, stačila by od každého jen desetikoruna a budeme tam, kde jsme byli, než jsme dnes otevřeli vypáčené dveře od baru,“ uvedli ve své prosbě o pomoc. 

Vybralo se víc než dost

Ukázalo, že jejich prosbu lidé vyslyšeli a brzy se začaly shromažďovat dary.  „Poslal sem vám pár stovek,“ napsal jeden z fanoušků.  „Máte tam 30 desetikaček,“ přidal se další.

Podařilo se oslovit i lidí z různých koutů Česka, kteří v klubu ani nikdy nebyli. „Váš podnik neznám, ale pár desetikorun posílám,“ objevilo se v komentářích. „Respekt za uvážlivost, odvahu i za upřímnost. Nejsem z Prahy, ale toto je třeba ocenit,“ přidala se Veronika M.

Nakonec se posbíralo víc peněz, než byla původní škoda. Přispělo přes 600 lidí, většina lidí tedy nakonec dala nejspíše víc než jen desetikorunu.

Fotogalerie
4 fotografie