Na dopadení hazardního řidiče spolupracovali různé policejní útvary v České republice a dokonce i veřejnost. „Podařilo se nám vypátrat pachatele majetkovo-trestní činnosti během 48 hodin od spáchání trestného činu. Pachatel se nejprve vloupal do domu, kde odcizil klíče od vozidla, doklady, platební karty. Následně odcizil motorové vozidlo, se kterým odjel do Pardubického kraje,“ řekl pro Blesk.cz Jakub Al-Rihani ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Praze.

Jenže v Pardubickém kraji si vozidla všimli policisté, podle jejichž evidence byl automobil vedený jako odcizený. Pokusili se jej proto zastavit, řidič však nereagoval a dokonce jednoho z policistů srazil. Daleko však neodjel a havaroval v poli. Podle pražské policejní mluvčí Violety Siřišťové si posbíral všechny osobní věci a zmizel. Nedaleko nehody však byli přítomní svědci, kterým se podařilo řidiče vyfotit a podle mluvčí tím dost usnadnili nalezení pachatele.

Nebezpečný útěk

Vyšetřovatelé díky tomu zjistili identitu pachatele a vyhlásili po něm pátrání. V úterý ve dvanáct hodin bylo spatřeno jeho modré audi v Praze 7. „V Goetheho ulici se pokusili vozidlo policisté zastavit, řidič však nereagoval, najel na chodník a začal ujíždět. Ujížděl směrem na pražský Suchdol, kdy během cesty jel v protisměru, nedbal světelných signálů a při odbočení do ulice V Podbabě narazil do motocyklu,“ popsala divokou jízdu Siřišťová.

Pomohl řidič autobusu

V Lysolajské ulici však muž nezvládl řízení a havaroval. V tu chvíli pomohli svědci: „Řidič autobusu si všiml, kam pachatel utíká a policistům ukázal směr, kterým pachatel utekl. Následně policisté doběhli pachatele a za použití varovného výstřelu ho zadrželi. S pacifikací pomáhal náhodný kolemjdoucí v Lysolajském údolí,“ řekl policejní vyšetřovatel Jakub Al-Rihani. 

Nebylo to poprvé

Podle Violety Siřišťové  byl tento recidivista  v minulosti několikrát trestaný a dokonce i odsouzený za majetkovou trestnou činnost. Dále řídil i přesto, že byl pod vlivem drog a měl uložený zákaz řízení až do roku 2023.

Video
délka: 01:55.74

Policistům v Praze ujížděl muž, po kterém pátrali jejich kolegové v Pardubickém kraje Policie ČR

„V současné chvíli je šestatřicetiletý muž podezřelý ze spáchání trestných činů krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody, násilí proti úřední osobě, maření úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Během dnešního dne mu bude sděleno obvinění z výše uvedených trestných činů a zároveň kriminalisté státnímu zástupci předloží podnět na jeho vzetí do vazby,“ sdělila mluvčí a poprosila účastníky silničního provozu a kolemjdoucí, které svým počínáním řidič ohrozil nebo jim způsobil škodu, aby se ozvali na linku 158.