Policisté na muže, kterého v úterý pronásledovali až do pražských Lysolají, měli spadeno. „Pražští kriminalisté prvního policejního obvodu zabývající se autokriminalitou zjistili totožnost hledaného muže a vozidlo, ve kterém se pohybuje. Když ho chtěli v Korunovační ulici zastavit, začal ujíždět,“ uvedla Violeta Siřišťová.

Podle mluvčí u nádraží Bubeneč měl dokonce najet autem na chodník, kde ohrožoval účastníky silničního provozu. Při zběsilé jízdě dokonce způsobil dopravní nehodu. „To ho však neodradilo a dál ujížděl. Havaroval až v zatáčce, když nezvládl řízení a narazil do svodidel. Následně z vozidla vystoupil a začal utíkat do lesa,“ popsala pronásledování Siřišťová.

Statečný kolemjdoucí

Hlídky, ke kterým se přidali i kriminalisté, gaunerovi byly ale dál v patách. A nakonec ho po chvíli chytili. „Muže pomohl zadržet kolemjdoucí, který se pohyboval v lese. Policisté, aby muže zastavili, museli použít jeden varovný výstřel a dále donucovací prostředky. Muž byl na místě zadržen a převezen na policejní služebnu,“ dodala policejní mluvčí.

Video
délka: 01:05.50

Policejní honička v Praze skončila výstřelem: Muž před policisty začal ujíždět, když ho chtěli zastavit, havaroval a začal utíkat. Aktu.cz

Fotogalerie
32 fotografií