Dvacetiletý dealer skončil v poutech 24. září ve večerních hodinách v Týnské ulici. „Policisté v civilu si všimli, jak dealer prodal pětadvacetiletému turistovi dva sáčky s drogou. Když k mužům přišli a prokázali se, že jsou policisté, dal se prodejce drog na útěk,“ uvádí policejní mluvčí Violeta Siřišťová k akci týmu Krystal, který se v centru Prahy zaobírá právě drogovou problematikou.

Daleko neutekl. Policisté muže doběhli a donucovacími prostředky jej zpacifikovali. „Celý tento zákrok se odehrál před zahrádkou restaurace a několik lidí, kteří ho sledovali, následně policisty odměnilo potleskem,“ líčí mluvčí. Muži zákona zjistili, že prodejem drog si muž jednorázově přišel na pět tisíc korun.

Video
délka: 01:39.45

24. září 2019 zpacifikovali policisté 20letého drogového dealera. Na zákrok dohlíželi návštěvníci restaurace, kteří policisty odměnili potleskem. Policie České republiky

„Provedenou expertízou Odboru kriminalistické techniky a expertíz pražské policie bylo zjištěno, že droga obsahovala kokain a dále levamisol, který se primárně používá k odčervení zvířat, tropanový alkaoid, který patří mezi velmi prudké jedy a acetamid, který se používá při výrobě plastických hmot,“ vyjmenovala Siřišťová. Mladík byl odsouzen za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy k pěti letům s podmíněným odkladem. „Rozhodnutím soudu byl i vyhoštěn z České republiky,“ uzavírá mluvčí.

Fotogalerie
4 fotografie