Městská policie začala auto, které označil volající, sledovat pomocí bezpečnostních kamer v neděli 18. srpna. Zhruba ve tři hodiny ráno pak k tou dobou zaparkovanému autu vyšli dva muži, kteří byli v restauraci ve Vaníčkově ulici. Nasedli do auta a odjeli. Z logického podezření, že řidič by mohl být pod vlivem alkoholu, za odjíždějícím vozem dispečer poslal hlídku.

Strážníci se pokusili auto pomocí majáku zastavit v Bělohorské ulici pod Strahovem. Sedmatřicetiletý šofér nejprve na oko své auto odstavil, pak ale začal zběsile ujíždět. „Autohlídka požádala o pomoc svoje kolegy a společnými silami v Tomanově ulici auto dojeli. Před jejich zraky z něj oba muži vyskočili a běželi do parku Landronka. Strážníci jednoho z nich, řidiče, po chvíli našli schovaného ve křoví. Na zákonnou výzvu zareagoval slovy: „Já se vám vzdávám,“ popsala případ mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Zadržený muž opakovaně tvrdil, že auto neřídil, nakonec ho ale usvědčil záznam z bezpečnostních kamer. Řidič nadýchal přes 0,5 promile, vyšlo navíc najevo, že až do roku 2021 má zákaz řízení. Během vyšetřování se na místo dobrovolně dostavil i spolujezdec z auta. Případem se dál zabývá státní policie.

Strážníci celou akci od počátku zaznamenali na video včetně zvuku:

Video
délka: 04:06.04

Honička pražských strážníků s opilým řidičem pod Strahovem MP Praha

Fotogalerie
8 fotografií