Špatně parkující auto stálo odstavené v křižovatce Václavského náměstí a Krakovské ulice. Strážník na místě čekal, až se dostaví majitel vozu, přičemž se ho začali na cosi vyptávat kolemjdoucí turisté. Tohoto okamžiku zřejmě využil majitel auta, který vyšel z místní provozovny rychlého občerstvení, nasedl do auta a zamkl se.

„Strážník k němu okamžitě přistoupil a vyzval ho k prokázání totožnosti. Řidič zákonnou výzvu ignoroval a nastartoval svůj vůz. Při couvání přejel zakročujícímu strážníkovi nárt nohy. Strážník se i přes způsobenou bolest snažil vozidlu zabránit v další jízdě a opakovaně vyzýval řidiče k zastavení,“ uvedla k průběhu události tisková mluvčí pražské městské policie Michaela Teplá.

Agresivní šofér na výzvy stále nereagoval a opět se rozjel. Strážník mu naskočil na kapotu, což však dle záběrů z bezpečnostní kamery muže v autě vůbec nerozhodilo. Vysokou rychlostí naopak vyrazil do Krakovské ulice. Tam naštěstí auto zastavilo.

Video
délka: 01:16

Řidič přejel strážníkovi nohu, pak ujížděl i s policistou na kapotě. MP Praha

Tato život ohrožující situace trvala několik vteřin, během které vozidlo urazilo desítky metrů. Vzhledem k podezření z trestného činu si celý případ na místě převzala Policie České republiky. Strážník po ošetření v nemocnici celou směnu dosloužil a pracovní neschopnost u něj nenastala,“ dodala Michaela Teplá.

Fotogalerie
5 fotografií