Tahle jízda se 45letému muži příliš nevyplatila! Do auta sedl v policejní kombinéze, údajně prý proto, aby ho policisté nezastavili. Paradoxně právě to ale skutečné policisty vedlo k tomu, že se rozhodli podezřelého muže v Nebušické ulici zkontrolovat. Ještě než k tomu došlo, řidič zaparkoval a z auta rychle odešel. „Policisté ho začali po okolí hledat a po chvilce pátrání ho dohledali, ale uniformu na sobě již neměl. Z té se totiž stihl svléknout a schovat ji za strom,“ popsal bizarní jednání hříšníka policejní mluvčí Jan Daněk. 

45letý muž se pak mužům zákona snažil namluvit, že žádné auto neřídil a že místem jen běhá. Moc dlouho mu ale výmluvy nestačily - nakonec se k řízení přiznal. „Mimo jiné uvedl, že má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel,“ popsal Daněk. Tím ale výčet prohřešků zdaleka neskončil. V kufru auta totiž policisté našli hned několik mobilů, horské kolo i nářadí sloužící k vloupání. Řidič měl navíc test na drogy pozitivní na amfetamin. 

„Muž skončil na policejní stanici, kde bude muset vysvětlovat původ věcí ve vozidle, proč řídil se zákazem řízení a pod vlivem drog, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodal mluvčí.

Video
délka: 01:24

Muž řídil v policejní uniformě, měl zákaz řízení a byl pod vlivem drog. Policie České republiky

Fotogalerie
8 fotografií