„Obviněným osobám je kladeno za vinu, že jako členové organizované skupiny spáchali zločin kuplířství a zločin obchodování s lidmi v úmyslu, aby jiného bylo užito k prostituci, či ve spolupachatelství přečin svádění k pohlavnímu styku v jednočinném souběhu s přečinem ohrožování výchovy dítěte, kdy oba přečiny byly páchány po delší dobu,“ popsal Cimbala.

Za organizované obchodování s lidmi za účelem prostituce hrozí trest pět až 12 let vězení nebo propadnutí majetku.

Podle informací ČTK jsou mezi obžalovanými dva státní příslušníci ČR původem z Bulharska, jeden další Čech a dva Slováci. Nejstarším obviněným je státní příslušník Švýcarska. Trestnou činnost údajně páchali nejméně od dubna 2015 do listopadu 2017. Mladé muže – především ve věku od 18 do 25 let, ale i mladistvé – prý v gayklubu zaměstnávali nejen na pozicích tanečníků a společníků, ale i k poskytování sexuálních služeb za úplatu. Získané peníze si pak přerozdělovali, tvrdí obžaloba.

Kauzu bude řešit pražský městský soud. Jeho mluvčí Markéta Puci sdělila, že obžalobu obdržel 17. července a že ji dostal na starosti senát soudkyně Kateřiny Radkovské. Termín hlavního líčení zatím nebyl stanoven. Obžaloba zahrnuje řadu dílčích skutků a má přes sto stran.