„Nedlouho před devatenáctou hodinou jsme z oblasti Želivského přijali hned dvě oznámení o podivném chování řidiče pohřebního vozu,“ sdělil mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Muž, jenž „pohřebák“ řídil, s autem podle oznámení předváděl spíš neohrabaný slalom než suverénní jízdu. Další oznámení hovořilo dokonce o fyzickém napadení jiného řidiče. Policisté proto neváhali a jali se po černém mercedesu pátrat. 

„Úspěšní byli po čtvrt na osm, kdy vozidlo i s řidičem našli na parkovišti marketu poblíž Libeňského mostu a tam také policisté provedli zákrok,“ pokračoval Hulan. Ten se ovšem neobešel bez potíží. Zjevně alkoholem posilněný řidič totiž nebyl ochotný spolupracovat – bránil se, a tak policisté museli použít donucovací prostředky. S ohledem na jeho agresivitu nebylo ani možné provést dechovou zkoušku. 

Podle informací Aktu.cz byl řidič útočný i poté, co ho policisté omezili na osobní svobodě a převezli na služebnu. Vulgárně jim nadával a všem vyhrožoval, že je zabije a zahrabe. Pohřební vůz zůstal stát v garáži, kde si ho vyzvedl majitel. Těla nebožtíků neobsahoval.

Fotogalerie
7 fotografií