Od počátku listopadu prošetřují policisté z Ruzyně případ padělání a pozměnění peněz. Neznámý muž tu v klidu nakoupil v jednom nákupním centru nedaleko letiště. Za košík plný zboží u pokladny zaplatil a odešel ještě s další ženou. Později se však ukázalo, že se dopustil trestného činu.

Pětitisícová bankovka, kterou zákazník nákup zaplatil, totiž nebyla pravá. „Jednak neodpovídalo její barevné provedení, dále neměla žádné ochranné prvky, ale hlavně na ní bylo napsáno „Pouze pro filmové účely“, popsal pro Blesk.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Video
délka: 00:20.12

Podívejte se na záběry hledaného muže a svědkyně. Policie ČR

Záběry z kamer a svědkyně

Policisté sice disponují záběry bezpečnostních kamer, na kterých je hledaný zachycen, zatím se ale muže nepodařilo vypátrat. Proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání. „Pokud muže na záběrech bezpečnostních kamer poznáváte, znáte jeho totožnost, místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám, prosím, tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ doplnil Hulan.

„Stejným způsobem přijmeme informace k identitě ženy, která hledaného doprovází. Ta je v rámci tohoto případu vnímána jako důležitá svědkyně,“ dodal na závěr mluvčí.

Fotogalerie
5 fotografií