Soud také rozhodl, že poškozeným musí zaplatit přes milión korun za duševní útrapy a po vykonání trestu bude vyhoštěn z ČR. Afgnánec Esmat S. (24) dorazil z Německa se svým Mercedesem C180 a dvěma přáteli loni do Karlových Varů, kde chtěli oslavit Silvestra a narozeniny, které má 1. ledna.

Bodání nožem

Jenže bujaré veselí a oslavy se Afghánci, který od roku 2015 žije v Německu se statusem žadatele o azyl, vymkly z rukou. „V parku v blízkosti Moskevské ulice v úmyslu usmrtit třikrát bodl kapesným nožem ženu (37) do hrudníku a břicha,“ řekla státní zástupkyně Věra Brázdová. Žena se pak dopotácela do pivnice Černá Plzeň, kde požádala o pomoc. Pak upadla do bezvědomí. Záchranka jí odvezla do nemocnice. Lékaři jí tady včasnou operací zachránili život.

Sexuální útok

O pár hodin později a jen o ulici dál měl pak Esmat S. s nožem v ruce zaútočit na studentku (19), která se v noci vracela domů. Dívku natlačil na plot. Před nosem jí mával nožem, tím samým, kterým před tím pobodal svou první oběť. „Chtěl po ní sex. Přiložil jí nůž na krk. Když se pokusila utéct, srazil jí k zemi a sedl si na ní. Začal jí rdousit, dokud neomdlela. Stáhl jí triko a kalhotky a pak se na jejím obnaženém těle sexuálně uspokojoval až do vyvrcholení. Pak utekl,“ uvedla Brázdová. Po útoku zůstala dívka v bezvědomí ležet na místě asi 10 minut. Když se pak probrala, zastavila u cesty muže a ten jí zavolal pomoc.

Cítí se nevinný

Desítky policistů tehdy o silvestrovské noci pátrali po násilníkovi. Afghánce dopadli strážci zákona ve velmi krátké době, po hodině a půl. „Po jeho zadržení ukázala dechová zkouška 1,23 promile alkoholu,“ řekl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Necítím se vinen,“ řekl před soudem Esmat S. Tvrdil, že si na nic nepamatuje kvůli množství vypitého alkoholu. „S kamarády jsem si koupil v obchodě láhev vodky a vypili jsme ji v hotelu. Pak jsme pokračovali v pití tvrdého alkoholu v tanečním klubu. Nevzpomínám si, jak jsem se odtud dostal, nepamatuji se, co jsem dělal. Nebyl jsem v normálním stavu,“ řekl Esmat S.

Chyba v životě

U soudu tvrdil, že mu do pití někdo zřejmě nasypal nějaký prášek. „Poznal jsem to podle toho, že jsem měl v ústech zvláštní pocit. Pak jsem byl mimo. Znovu si vše pamatuji až od okamžiku, kdy jsem šel po ulici a policie mě zastavila,“ uvedl Esmat S. Řekl také, že je vyznavačem islámu a jeho víra mu striktně zakazuje pití alkoholu. „Když jsem přišel do Německa, chtěl jsem se začlenit do evropské kultury. Byla to největší chyba v mém životě,“ uvedl Esman S. Tvrdil také, že ho policisté po zadržení mlátili.

Video
Video se připravuje ...

Cizinec v Karlových Varech jednu ženu pobodal a druhou znásilnil. Policie ČR

Fotogalerie
21 fotografií