Vše se mělo odehrát loni, když dívka přijela strávit Velikonoce ke svému otci a nevlastní matce do obce na Plzeňsku. Děvče tam přivezli prarodiče, u kterých je od mala v pěstounské péči. „Když se dívka koupala ve sprchovém koutu, vstoupil k ní nahý. V úmyslu sexuálně se uspokojit ji začal osahávat. Nechal toho, když ho dívka odstrčila,“ řekl státní zástupce Jiří Richtr.

To ještě nemělo být podle obžaloby vše. „O pár hodin později, dívku chytil za ruce, na posteli se jí zmocnil a znásilnil ji, i když se bránila,“ dodal Richtr.

Otec: Nejsem úchyl

Otec vinu odmítá. „Já jsem nic neudělal. Nejsem úchyl. Den před tím jsem s ní byl opravdu ve sprše. Jednou totiž teče vlažná voda a pak najednou horká. Bylo to kvůli její bezpečnosti, aby se neopařila. Druhý den, kdy se to mělo podle obžaloby stát, se už koupala sama,“ tvrdil otec.

Odmítl také, že by dceru znásilnil. „Ano spali jsme jednu noc spolu v ložnici na posteli, ona u stěny, já na druhém konci. Mezi námi byla velká mezera. Nedotýkal jsem se jí. Manželka spala v obýváku,“ uvedl obžalovaný muž.

Pomsta kvůli notebooku?

Na otázku soudce, jak si vysvětluje, že ho dcera viní z toho, co je v obžalobě řekl, že je to kvůli penězům a notebooku.

„Byla na školním výletě. Chtěla, abych jí koupil za 1000 Kč tarif do mobilu, dostala ale tarif jen za 500 Kč. Pak zase volala, že chce notebook za 40 tisíc korun, a ať ho mám připravený, až přijede z výletu. Nic jsem jí nekoupil, tak se mi mstí,“ uvedl otec.

Svěřila se babičce

O znásilnění se dívka svěřila babičce asi měsíc poté, co se od otce vrátila domů. „Obžalovaný je orientovaný na okamžité uspokojení svých potřeb. Chybí u něho zodpovědnost za jeho jednání,“ uvedla znalkyně z oboru psychologie.

„Netrpí žádnou duševní poruchou. Nebyla u něho prokázána porucha sexuální preference,“ dodala znalkyně z oboru psychiatrie. Soud pokračuje výslechy svědků a znalkyně, která zkoumala dívku.

VIDEO: Případy z archivu: Ukradené dětství Nataschy Kampuschové.

Video
délka: 05:13.88
Video se připravuje ...

Ukradené dětství Nataschy Kampuschové. Videohub