Petřík měl podle rodiny několik dnů rýmu a pokašlával. „Byli jsme u našeho lékaře, vyšetřil ho, řekl, že je nachlazený, ale srdíčko má jako zvon. Jenže po čtyřech dnech dostal horečky, začal se třást. To nás vyděsilo, dali jsme mu čípek a hned jeli do nemocnice v Domažlicích,“ popisovala teta maminky Alžběta.

Mladí rodiče se o chlapečka báli, nechtěli nic zanedbat. „Jela jsem tam také a hned ve dveřích na pohotovosti jsme slyšeli, že jsme měli 24 hodin počkat. Sestra mi dala teploměr, ať malému změříme na chodbě teplotu, měl přes 39 stupňů,“ popisovala Alžběta.

Táta: Trpěl nám v bolestech

„Doktor ho pak prohlédl, napsal kapky do nosu, že máme dát čípek na horečku a poslal nás domů. Říkal jsem mu, že se malý úplně klepal, ale odpověděl mi, že je to k té rýmě a kašli,“ dodal táta Eduard.

Chlapeček se ale doma nelepšil. „Byli jsme s ním vzhůru celou noc, vůbec jsme ho nemohli utěšit ani mu srazit horečku, hrozně plakal, něco ho moc bolelo,“ vzpomínal smutně Eduard. Ráno se rozhodli na nic nečekat a opět jet do nemocnice. Jenže při oblékání Petřík zkolaboval.

Už ho neoživili

Rodina se ho snažila podle instrukcí operátorky záchranné služby oživit, po chvíli už dorazili záchranáři a v zachráně pokračovali. I přes veškerou snahu a péči ale chlapeček boj o život prohrál. „Proběhla tam neúspěšná resuscitace,“ potvrdila mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Případem se zabývají kriminalisté, nařídili soudní pitvu. „Jednalo se o úmrtí z chorobných příčin. Konkrétní informace budeme mít až po všech laboratorních výsledcích,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že konečná zpráva může být v řádu týdnů.

„Proč ho nenechali na pozorování v nemocnici, měl vysokou horečku, báli jsme se o něj, říkali jsme, že má křeče, klepe se. Doma nám umřel v bolestech,“ zoufale řekl táta Eduard. Maminka Kamila se zhroutila.

Souzený lékař

Nemocnice k případu poskytla vyjádření. „Informace, které má nemocnice čerstvě k dispozici, naznačují, že ošetření dítěte v nemocnici bylo úspěšné, zdravotní potíže odezněly a smrt dítěte nemá žádnou souvislost s potížemi, se kterými bylo v nemocnici ošetřováno. Nicméně protože jsme profesionálové, tak v tuto chvíli odmítáme spekulovat a čekáme na výsledky pitvy,“ uvedl mluvčí Nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška.

Podle vyjádření rodiny a lékařské zprávy, kterou má Blesk.cz k dispozici, ošetřoval chlapce v nemocnici lékař František Z. (69). Ten je souzen za to, že před dvěma lety rozhodl u batolete (†15 měsíců) o výplachu žaludku solným roztokem. Dítě totiž snědlo syrové fazole, které jsou jedovaté. Chlapec ale poté kvůli otoku mozku zemřel. Případ je nyní podruhé u odvolacího Krajského soudu v Plzni, čeká se na znalecké posudky.

VIDEO: Lucie pomáhá rodičům při ztrátě miminka.

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Lucie pomáhá rodičům při ztrátě miminka. Důležité je rozloučit se, říká Jiří Marek

Fotogalerie
9 fotografií