Ženina noční můra začala ve chvíli, kdy se jí ozval zájemce o fotoaparát, který na internetu nabídla k prodeji za 10 tisíc Kč. Údajný kupec komunikoval e-mailem a bylo vidět, že si pomáhá internetovým překladačem.

Ženě postupně podvodník poslal desítky e-mailů. Tvrdil, že chce přístroj pro dceru a svoji oběť zpracoval tak, že mu uvěřila a ztratila obezřetnost. Nakonec naletěla na otřepaný trik.

„V několika domluvených krocích měla žena muži postupně odeslat ze svého bankovního účtu částku v přibližné výši 20 tisíc korun na bitcoinovou peněženku jako údajnou úhradu poplatků spojených s převodem peněz ze zahraničí na její bankovní účet,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová.  

Spolu s penězi poslala žena na zahraniční adresu i fotoaparát. Pak už jen čekala, až jí peníze navýšené o cenu aparátu přistanou na účtu. Nepřistály. Když si uvědomila, že naletěla, vše oznámila policii. Ta teď podvodníka hledá.

VIDEO: „Bezpečné heslo nesmí být použito nikde jinde,“ říká bezpečnostní expert.

Video
délka: 13:48.12
Video se připravuje ...

„Bezpečné heslo nesmí být použito nikde jinde,“ říká bezpečnostní expert. Sám jich má šest set Markéta Volfová, Lukáš Červený