Incident se odehrál v pondělí odpoledne u bývalé sklárny v Novém Brunstu nedaleko Gerovy Hutě. V lokalitě se těží kůrovcové dřevo a následně odváží z lesa. Před naloženým kamionem jelo auto lesníků a signalizovalo větší náklad.

Dva cyklisté to ale nejspíš nepochopili. „Nechali osobní vůz projet a slovně nevybíravě atakovali řidiče kamionu, jehož vyzývali k vystoupení z vozu,“ popsala mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Dva na jednoho

Kamioňák vystoupil, a to neměl dělat. „Když se tak stalo, jeden z útočníků řidiče udeřil. Následně se strhla potyčka, do které se přidal i druhý cyklista,“ uvedla Jouklová. Dvojice pak z místa ujela.

Řidič skončil se zraněními v obličeji, na zádech a plný podlitin. Případem se zabývá policie. „Po totožnosti cyklistů pátráme,“ potvrdila policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Napadené dřevo musí z lesa

Lesníky incident velmi pobouřil. Jen do údržby lesních cest investují ročně stovky milionů korun, pro cyklisty a turisty staví odpočinková místa, lavičky, obnovují studánky. Očekávají za to alespoň ohleduplnost a pochopení pro svoji práci.

„I když směřujeme úmyslné těžby do období, které není turisticky exponované, kůrovcové a další větrem poškozené stromy musíme zpracovat a z lesa odvézt. V době kůrovcové kalamity a rojení nemáme na výběr,“ dodal Petr Najman, lesní správce ze Železné Rudy, kde se incident odehrál.  

VIDEO: Kácení kůrovcového lesa u barrandovských ateliérů v roce 2018.