„Byl odsouzen k peněžitému trestu v celkové výši 30 tisíc korun. Zároveň je povinen zaplatit zdravotní pojišťovně na náhradě škody částku 3 289 korun,“ uvedl podle serveru iDnes soudce klatovského okresního soudu Petr Sperk.

Jak skialpinista, tak státní zástupce si nyní proti verdiktu mohou podat odpor. Tím by se trestní příkaz zrušil a vše by se standardně projednávalo v hlavním líčení.

Konflikt v chráněném území

Incident se odehrál 8. února na Železnorudsku pod Malým Špičákem. Dva strážci šumavského národního parku tady kontrolovali, jestli se někdo nepohybuje v chráněném území mimo vyznačené cesty.

„V uvedené lokalitě se nacházeli dva muži, kteří na výzvu k předložení osobních dokladů nereagovali a byli poučeni, že se nacházejí v místech, kam je vstup osobám zakázán. Následně došlo k incidentu, kdy dva pracovníci parku utrpěli zranění,“ popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Dvě verze

Napadení strážci vše oznámili policistům, ti následně našli skialpinistu, který měl údajně praštit jednoho strážce lyží a kopnout botou, poté napadnout i druhého. „Ve zkráceném přípravném řízení převzal od komisaře devětatřicetiletý muž ze Železnorudska záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě,“ uvedla Ladmanová.

Muž ale tvrdil, že vše bylo trochu jinak. „Napadli oni mě, jsou agresivní. Já tady žiju v míru a najednou jdu lesem a napadne mě agresivní šílený strážce,“ uvedl podle serveru iDnes.

VIDEO: Tragédie v Tatrách.

Video
Video se připravuje ...

V Tatrách zemřeli tragicky dva mladíci Joj