„Výsledky pitvy potvrdily přítomnost látky, která psa otrávila," uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Podle serveru novinky.cz se jednalo o zvíře patřící policistce. Na případu dále pracují kriminalisté, pachatel zatím uniká.

K otravě mělo podle mluvčí dojít na oploceném pozemku u rodinného domu. „Fenku border kolie Bellu měli sousedé volně puštěnou na zahradě. Když přijeli v úterý večer domů, našli fenu zvracet,“ sdělila Deníku obyvatelka Poběžovic Lenka. I ona přitom přišla o pejska Kerima. Její roční štěně stejného plemena, jako mají sousedi, uhynulo na začátku prosince.

Jak Lenka sdělila, její otec našel Kerima na zahradě s pěnou a krví u tlamy. Mazlíček zřejmě zemřel v křečích a bolestech. Podle Deníku se nyní v obci šíří strach, protože většina obyvatel ulice, kde došlo k úmrtí mazlíčků, vlastní psa. 

Pro server Novinky se vyjádřil také starosta obce Martin Kopecký. Podle něj jde už dokonce o třetí podezřelé úmrtí psa v oblasti. „Pachatel jim zřejmě přehodí nějakou návnadu přes plot, protože pejsci se vždycky pohybovali po zahradě,“ sdělil a doplnil, že obyvatele již varovali, aby si svá zvířata hlídali. 

Video
délka: 02:23.28
Video se připravuje ...

Border kolie žila na balkoně od jara. Teď zmizela. Majitel dostal nůž na krk Kateřina Lang, Jana Ulrichová, Tonda Tran