Železnorudští ani nechtěli věřit vlastním očím. Dva světelní andělé, nositelé radosti a vánoční atmosféry, leželi zdevastovaní ve sněhu. Škoda se vyšplhala na 67 tisíc korun.

Ještě horší ale je, že existují primitivní vandalové, kteří jsou schopni zničit něco tak krásného a kazit jiným vánoční pohodu,“ povzdechl si starosta Filip Smola. „Je to k vzteku a k pláči, ale my se nedáme,“ dodal.

Vandala (18), který výzdobu kopancem poškodil, policisté záhy dopadli. Mladík z Berounska se teď bude ve zkráceném přípravném řízení zpovídat z přečinu poškození cizí věci. „Snad to byla poslední ošklivá událost nejen končícího roku, ale na hodně dlouho dopředu," doplnil starosta.

Andělská výzdoba se nestala cílem nekalých živlů poprvé. Dvoumetrová instalace v Chodové Plané na Tachovsku se natolik zalíbila nenechavci, že se ji ve středu 8. prosince kolem třetí ráno nestyděl ukrást.

„V inkriminovanou dobu se poblíž místa krádeže nacházelo osobní vozidlo tmavé barvy,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Policisté žádají všechny, kteří by měli informace vedoucí k dopadení zloděje a vypátrání odcizeného anděla, aby se jim ozvali na linku 158. Krádeží výzdoby způsobil zloděj dvacetitisícovou škodu.

VIDEO: Následky požáru vánočního stromu v Praze na Černém Mostě.

Video
Video se připravuje ...

Následky požáru vánočního stromu v Bryksově ulici v Praze na Černém Mostě. (25. prosince 2021) Václav Burian

Fotogalerie
6 fotografií