„V souvislosti s dopravní nehodou jsme předmětné vozidlo vypátrali, zajistili a po řidiči dál pátráme,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Ke sražení chodce došlo u obchodního Centra na Doubravce. Jak uvedl server CNN Prima News, auto se podařilo vypátrat díky kamerám a jednomu ze svědků. Kriminalisté budou ve vozidle zajišťovat otisky prstů. 

Řidič černé Škody Octavie začal vycouvávat z jednosměrné ulice. Podle zveřejněného videa vyjížděl velmi vysokou rychlostí. Následně došlo ke sražení muže (58) s taškami, který přecházel přes silnici. Než stačil řidič zastavit, chodce zadním nárazníkem vláčel několik metrů dozadu pod sebou.

Když šofér zastavil, vyskočil z auta a přiskočil k bezvládně ležícímu muži a cosi prováděl. Když se k nehodě začal blížit svědek, řidič začal provádět naprosto nepochopitelnou věc. Muže chytl pod pažemi a začal ho táhnout pryč. 

Jelikož byl muž vážně zraněn, byl to velmi špatný nápad. Po chvilce, co u chodce řidič klečel, odskočil do auta, s autem se otočil a od místa nehody zbaběle ujel. Prý chtěl „dojet pro záchrannou službu“. Pán s taškami byl v bezvědomí a skončil ve velmi vážném stavu v nemocnici. 

„Zraněného chodce převezli záchranáři do nemocnice,“ řekla Blesku mluvčí policie Dagmar Brožová. „Byli jste svědkem této nehody nebo jste místem projížděli a máte důležité informace? Volejte na linku 158 nebo 974 325 256,“ prosí policisté. Ještě jednou varujeme, že video není pro slabší povahy.

Video
délka: 03:58.00

Řidič srazil chodce, bezhlavě ho odtáhl a od nehody poté ujel. Policie ČR

Fotogalerie
13 fotografií