Muž, kterému hrozilo až 12 let v base, se hájil, že dívkám bylo více než 15 a neprotestovaly. Se starší dcerou se ale podle obžaloby intimně stýkal od roku 2006, kdy jí bylo 14 let. A to až do doby, kdy se před šesti lety odstěhovala k příteli.

Mladší, která je rozumově na úrovni čtyřletého dítěte, znásilňoval od roku 2011. Postižená dcera byla v „péči“ otce do předloňského roku, pak skončila v ústavu.  

Domov hrůzy

„Zneužil bezbrannosti poškozené, která pro svůj mentální hendikep jednání obžalovaného nerozuměla a byla jej jako otce zvyklá poslouchat. Nedokázala mu tak odporovat a dělala to, co jí řekl,“ uvedla podle serveru Novinky.cz státní zástupkyně Věra Brázdová.

Starší dcera u soudu vypovídala, co se doma dělo. „Svlékl mně tepláky i spodní kalhotky, povalil na postel a souložil se mnou. Snažila jsem se bránit, ale chytil mi ruce a nohy,“ vypovídala.  Viděla, i jak táta souloží s její mladší sestrou. „Klečela v koupelně a opírala se o vanu. On jí to dělal zezadu. Když mě viděl, oblékl se a odešel,“ popsala podle serveru Novinky.cz.

Dcery jako náhrada

Muž přiznal, že s dcerami souložil, když jej partnerka odmítla. „Mohu se zapřisáhnout, že jim bylo už přes patnáct a nebránily se. Starší jsem za to dával peníze a kupoval mobilní telefony. V roce 2017 jsem si ve vesnici našel milenku a s dcerami jsem to stopnul,“ hájil se. Verdikt není pravomocný.

VIDEO: Zpověď znásilněné ženy.

Video
délka: 04:32.56

Znásilnění je noční můra každé ženy. Veronika (40) jej prožila na vlastní kůži. Tohle je její zpověď... • VIDEO Spolek Nepromlčíme, Shutterstock