Vše začalo, když se Darida před třemi lety zmínil Limberskému, že potřebuje prodat své BMW. „Vláďa mi pak říkal, že mu David dohodil chlápka, Čendu, ten prý se o vše postará,“ vzpomínal v jednací síni Vladimír Darida starší s tím, že dnes by vše udělali jinak.

„Přišlo to ve špatnou dobu, syn se zařizoval v Německu, já řešil vážnou věc v rodině,“ popisoval. A tak v září 2016 předal dva roky staré BMW, které mělo najeto 30 tisíc km a pořizovací cenu téměř dva miliony, Čeňkovi P.

Na cenu si plácli

„Shodli jsme se na ceně milion 80 tisíc, předal jsem mu doklady a on si auto odvezl. Na tu částku pak vystavil Vláďův účetní fakturu,“ řekl otec Darida. Přidali i zimní pneu, jenže peníze i přes urgence na konto nepřicházely.

Auto pryč, peníze nikde

 „V prosinci 2016 mi pak Čeněk P. volal, že potřebuje auto přepsat, že už je prodané a peníze posílá. Přijel pán z kladenského autosalonu, řekl, že Čeněk P. už od nich dostal zaplaceno, vůz jsme tak převedli a peníze měly být druhý den na kontě,“ popisoval Darida straší. Jenže nebyly a nebyl ani obžalovaný.

Takhle to skončit nemělo

„Marně jsme ho sháněli, to už mi bylo jasné, že to spadlo někam, kam nemělo. V březnu 2017 poslal 280 tisíc, a to je všechno,“ dodal otec fotbalisty, jehož syn požaduje po obžalovaném náhradu škody 800 tisíc.

Ten sice připustil, že mu dluží, Daridův nárok na náhradu ale odmítl. Soud bude pokračovat výslechy dalších svědků, obhajoba trvá i na Vladimíru Daridovi mladším, který původně vypovídat neměl.

VIDEO: Obžalovaný Čeněk P. u Krajského soudu v Plzni.

Video
délka: 00:11.10

Fotbalisty Davida Limberského a Vladimíra Daridu měl podle obžaloby podvést obchodník s luxusními auty Čeněk P. Zpovídá se u Krajského soudu v Plzni. Romana Vébrová