Na prázdniny, po čtyřech letech pobytu v dětském domově, si jej vzali matka s otcem. „Doma“ se mu ale nelíbilo, stýskalo se mu po tetách – vychovatelkách. „Stýskalo se mi po tetách. Když jsem to řekl, dostal jsem od mámy nebo táty páskem. Bylo to hodněkrát,“ popisuje výpověď dítěte server novinky.cz. Bít ho měli přes záda páskem nebo plácačkou.

Samá modřina

Chlapec strávil u rodičů, kteří ho navíc trestali i tím, že mu nedávali najíst, měsíc, pak jej předčasně vrátili do domova.

Vychovatelky a lékařka byly ale ze stavu Matyáše zhrozeny. Chlapec byl samá modřina a šrám! Případu se proto ujala policie.

Matka s otcem se nejprve vymlouvali a tvrdili, že si zranění Matyášek způsobil sám svou nešikovností. Později však měla matka přiznat, že jej několikrát "plácla", kdys si po sobě neuklidil, a když plakal, sprchovala jej studenou vodou.

Bolest byla velká

„Policejní komisař obvinil z přečinu týrání svěřené osoby pětatřicetiletou ženu a o osm let staršího muže. Jsou podezřelí, že svého syna řádně nevyživovali a fyzicky jej trestali tak, že mu způsobili zranění,“ řekla klatovská policejní mluvčí policistka Dana Ladmanová.

Server novinky.cz cituje i ze zprávy soudního znalce, která dokazuje, jak moc chlapeček trpěl. „Některé podlitiny vznikly opakovanými údery páskem a tyčovitým předmětem, a to značnou silou. Nepochybně také docházelo k úderům do míst zasažených již předchozími ranami, kdy tyto následné údery vyvolávaly mnohonásobně vyšší bolest,“ napsal znalec v posudku.

VIDEO: Učitelky z pekla bily a kopaly do dětí v mateřské školce.

Video
délka: 03:22

Učitelky z pekla bily a kopaly do dětí v mateřské školce. Polizia Di Stato