Poklidná vyjížďka muže a ženy mezi obcemi Česká Kubice a Babylon se proměnila v kuriózní a dosti bolestivou nehodu. Muž totiž převážel domácího mazlíčka rasy čínský chocholatý pes v tašce, kterou měl upevněnou na přední vidlici svého kola. Psíkovi se ale takové cestování nelíbilo.

„Pes za jízdy vyskočil. Byl sice upevněn řemínky, ale ty nebyly dostatečně utažené, aby zabránily jeho pohybu. Pes se po vypadnutí z tašky zaklínil do drátů předního kola a došlo k zablokování bicyklu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Přelétl přes řidítka

V tu chvíli se kolo stalo neovladatelné a jeho jezdec přelétl přes přední řidítka. Pes zůstal zaklíněný mezi dráty.

Žena okamžitě zastavila a jala se pejska vyprošťovat. Ten byl ale z celé situace tak vystresovaný, že svou majitelku pokousal.

„Ženu (31) ošetřili zdravotníci na místě dopravní nehody. Psa vyprostili z drátů hasiči, také utrpěl zranění,“ dodala Brožová.

Cyklista si zle poranil obličej, takže nebyl schopen dechové zkoušky. V nemocnici, kam jej převezli k ošetření, mu byla odebrána krev.

Škoda na jízdním kole byla vyčíslena na dva tisíce korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

VIDEO: Jaká hračka je pro pejska nejlepší? Záleží na věku, stavu zubů i povaze.

Video
délka: 00:12.23

Jaká hračka je pro pejska nejlepší? Záleží na věku, stavu zubů i povaze Blanka Kubíčková