Otřesný případ se odehrál zhruba před čtvrt rokem v Plzni. Vávrová přišla do bytu seniorky jako pracovnice soukromé ošetřovatelské služby SOS Plzeň. „Pod záminkou odběru krve jí do žíly úmyslně píchla hypnogen. Když seniorka usnula, z prostředníčku levé ruky jí stáhla zlatý prsten a z peněženky na stole sebrala tři tisíce korun,“ řekl státní zástupce Štefan Oravec.

Vávrová nejdříve u soudu zapírala, sice krádež přiznala, ale odmítala, že ženu chtěla uspat proto, aby ji okradla. „Naopak, chtěla jsem jí pomoci. Měla slabý tlak 50 na 100, nechtěla, abych jí zavolala sanitku, tak jsem jí píchla hypnogen, aby se jí ulevilo,“ tvrdila Vávrová. „Paní ale nechtěla žádnou injekci, tak jsem ji ošálila tím, že jsem si vymyslela odběr krve,“ přiznala Vávrová.

Změnila výpověď a kála se

Těsně před tím, než měla oběť před soudem vypovídat, Vávrová svoji výpověď změnila. „Uspala jsem ji proto, abych jí mohla sebrat ty věci. Stydím se za to. Mám dluhy čtvrt milionu, mám dvě děti, o které se stará babička. Bylo to silnější než pocit viny,“ uvedla Vávrová.

Sypala si popel na hlavu a soud jí uvěřil. Za loupež ženě hrozilo až 10 let vězení, dostala ale „jen“ 2,5 roku. „Trest se podmíněně odkládá na dobu 3,5 roku,“ uvedl soudce Boris Valový s tím, že zdravotnice musí své oběti zaplatit pět tisíc korun. Soud ženě také uložil zákaz poskytování ošetřovatelských služeb na dobu pěti let. „Jestliže podmínku porušíte, nemilosrdně vás pošlu do vězení,“ řekl soudce.

Peníze prý postrádala už jednou

Poškozená žena policii řekla, že netušila, že jí zdravotní sestra něco píchla. „Říkala mi, že mi musí vzít krev. Pak si nic nepamatuji. Probudila jsem se až večer. Zjistila jsem, že nemám zlatý prsten, a zavolala jsem to dceři. Ta pak vše nahlásila policii,“ uvedla seniorka s tím, že peníze jí nechyběly poprvé. Zjistila to prý už při první návštěvě této sestry.

VIDEO: Zdravotní sestra u plzeňského okresního soudu.

Video
délka: 00:34.22

Zdravotní sestra uspala a okradla seniorku. Zbyněk Schnapka, Blesk