Nehoda se stala na křižovatce Benešovy třídy s Havířskou ulicí. „Naši záchranáři spěchali na výjezd, jeli po hlavní silnici s majákem,“ uvedl mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

Video
délka: 00:19.67

Na Plzeňsku boural záchranářský vůz. Silnice zůstala po nehodě průjezdná. Záchranářský vůz, starý pouhý jeden rok, je na odpis. ZZS PK

Z vedlejší silnice, kde je navíc stopka, jim nedala přednost řidička Fordu Focus. Obě auta se srazila. Ford odmrštil náraz na nedaleký strom, záchranářský vůz skončil ve sloupu veřejného osvětlení.

„Při dopravní nehodě se zranila spolujezdkyně ze záchranářské oktavie a řidička fordu,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová. Záchranář, který seděl za volantem RV vozu, malého zásahového vozidla s posádkou lékař a záchranář, vyvázl bez zranění.

Obě ženy, jednou z nich je naše lékařka, utrpěly středně těžká zranění. Po nezbytném ošetření jsme je předávali k další léčbě do fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ řekl Brejcha.

Záchranářský vůz, starý pouze jeden rok, je na odpis. „Moc nás to mrzí, jedná se o techniku, která nám bude chybět. Byl to kvalitní vůz, najeto měl jen pár tisíc kilometrů," dodal Brejcha.

Fotogalerie
10 fotografií