Drama se odehrálo o víkendu na plzeňském sídlišti Lochotín. Dva toulaví psi tady útočili na lidi a jejich pejsky. První obětí psího zabijáka se stala fenka Bublina (7).

„Přítel byl s fenkou venku. Já byla doma. Šla jsem se podívat, kde jsou tak dlouho. Slyšela jsem, jak přítel volá o pomoc. Uviděla jsem psa, který držel naši fenku za krk. Doběhla jsem tam a začala jsem ho tahat za slabiny, aby ji pustil,“ říká Tereza S. Odtrhnout psa se jí ale nepovedlo.

Ruku strčila do psí tlamy

„Tahala jsem ho za uši. Psi je mají citlivé a já myslela, že ho tak donutím k tomu, aby Bublinu pustil. Přítel ho bodal klíči do čumáku. Nic na něj nefungovalo. Tak jsem mu strčila ruku do tlamy a snažila jsem se mu tlačit na dáseň. Po několika minutách stisk povolil a Bublina se mu z tlamy vysmekla,“ popisovala Tereza S.

S vytrženou kůží a kusem svalu na krku skončila fenka na ošetření u veterináře. Teď bere antibiotika a léčba bude trvat nejméně tři týdny. Pokousaná na rukou byla i Tereza S., její přítel a muž, který jim přišel na pomoc.

Malého pejska roztrhal

O chvíli později kříženec labradora a staforda zaútočil na seniorku, která venčila malého pejska. „Byla jsem doma. Uslyšela jsem strašlivý řev a jekot. Vykoukla jsem z okna a uviděla jsem psa, jak trhá malého pejska a vedle stojí vyděšená starší paní a volá o pomoc,“ popisuje drama Veronika Timofijová (42).

Ani chvilku nezaváhala a běžela na pomoc. „Vzala jsem do ruky metr dlouhý železný nazouvák a vyběhla jsem z bytu. Dvakrát jsem zuřivého psa praštila. Ten svou kořist pustil a utekl i s druhým psem, který neútočil,“ dodala Timofijová. Těžce potrhanému pejskovi už veterináři nemohli pomoci. Seniorka se ze smrti svého mazlíčka teď nemůže vzpamatovat.

Pokuta až 100 tisíc Kč

Psího zabijáka chytili městští strážníci a odvezli do útulku. Po majiteli teď pátrá policie. Pes ale není očipovaný, což komplikuje jejich práci. „Případ řešíme jako přestupek. Majiteli hrozí ve správním řízení za volné pobíhání psů pokuta až 100 tisíc korun,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Kde se pes na sídlišti vzal

„Nejspíše utekl někomu ze zahrady. Možná sem přiběhl až z nějaké obce u Plzně. Jsem přesvědčená, že nepatří žádnému z bezdomovců, jak o tom lidé spekulují,“ říká Veronika Timofijová (42), která pracuje jako městská policistka a s bezdomovci přichází do styku.

Cvičený zabiják?

O tom jsou přesvědčeni v psím útulku, kde pes skončil. „Je agresivní na jiné psy. Na lidi sám od sebe neútočí. Myslím si, že byl cvičený na psí zápasy,“ říká Bohumila Zíková (60), provozní vedoucí psího útulku v Plzni.

Fotogalerie
11 fotografií