Drama na rodinné oslavě: Opilec dal pěstí záchranáři, který pomáhal zraněnému

Drama na rodinné oslavě: Opilec dal pěstí záchranáři, který pomáhal zraněnému. (Ilustrační foto)
Autor: mor - 
24. 9. 2017
12:45

Rodinné setkání skončilo rvačkou. S rozbitou hlavou skončil ve špitále jeden z příbuzných. Pěstí ale dostal i záchranář (46).

Posádka záchranné služby byla v sobotu dopoledne povolána na výjezd do Dalovic u Karlových Varů. Pomoc potřeboval muž s tržnou ranou na hlavě. Když ale záchranáři přijeli do bytu, kde právě skončila rodinná oslava, setkali se zde nejen s opilým agresorem, ale i jeho rozzuřeným psem.

Posádka prosila, aby zvíře zavřeli, protože se potřebovali v klidu věnovat zraněnému. To ale opilec odmítl a navíc na posádku zaútočil. „Řidič sanitky dostal ránu pěstí do obličeje, což si vyžádalo lékařské ošetření a pracovní neschopnost,“ říká mluvčí záchranky Radek Hess. Agresora musela přijet zkrotit až policie.

„Útočník napadal i naši hlídku, která ho převezla na záchytku,“ doplňuje policejní mluvčí Kateřina Böhmová s tím, že případ je stále v šetření. Záchranáři ale chtějí pro agresora tvrdý trest. Toto mu vzkázalo vedení záchranné služby přes sociální síť: „Jedná se o velmi závažný případ napadení záchranáře a záchranná služba se maximálně zasadí o postih agresora.“

mikimaus321 ( 24. září 2017 14:45 )

Zaregistrovat jeho jméno a případě kdy on a někdo z jeho rodiny zavolá záchranku tak n.a.s.r.a.t.

ollina ( 24. září 2017 14:26 )

Útok na veřejného činitele, by měl mít dvojnásobnou sazbu

baran ( 24. září 2017 13:32 )

zavřit až sčerna zmetek

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud