Program je připravený s ohledem na všechny věkové kategorie. V pátek dopoledne je určený především školám, dále pak už široké veřejnosti. „Připravený bude veletrh dronů, nechybí ani přednášky, například jak se stát pilotem, programování dronů nebo jak vybrat dobrý dron,“ uvedl za organizátory Tomáš Cholinský.

Nelze opomenot divácky velmi atraktivní praktické letecké ukázky. „Nejlepší piloti závodních dronů předvedou leckdy až akrobatické kousky. Samozřejmě jsme mysleli i na nejmenší, pro děti je připraven zábavný doprovodný program,“ řekl Cholinský.

Slavnostního otevření se při akci dočká vůbec první městská FPV Drone Race Aréna v České republice. Organizátoři také vyhlásí výsledky soutěže DronApp, tedy o nejlepší aplikaci schopnou ovládat dron a Fotka/Film, o nejlepší fotografii a video z dronu.

 „Soutěžící nám letos udělali velkou radost, obdrželi jsme na 100 originálních snímků, výtvory programátorů v DronAppu jsou na vysoké úrovni. Jsme přesvědčeni, že některé z aplikací jsou konkurence schopné a mohly by tak být atraktivní pro podnikatelský sektor,“ informoval ředitel Správy informačních technologií města Plzně Luděk Šantora.

Loňský premiérový DronFest navštívily čtyři tisícovky lidí. „Velmi nás potěšilo, že DronFest byl před nedávnem zařazen mezi největší akce svého druhu na světě, nejsme už tedy jedineční jen v rámci České republiky, ale nyní mohu říct, že Plzeň nabízí lidem show světového rozměru,“ dodal primátor Martin Zrzavecký. Informace o festivalu včetně harmonogramu jsou ZDE 

VIDEO: Užití dronů v praxi: S termokamerou mohou při sečení kontrolovat pole, aby stroje nezabíjely kolouchy.

Video
délka: 01:34.36

Drony s termokamerou točí pole: Aby sekačky nezabíjely kolouchy. Jakub Veinlich, Petr Soukup

Fotogalerie
3 fotografie