Rýpavá věta „starej se o svoji Boženu, která na poště kradla důchody, až ji museli vyhodit,“ se tvrdě vymstila Miroslavu J. (62). Jeden s myslivců vše nahrál na mobil a předseda mysliveckého sdružení a manžel „uražené ženy“ Václav M., místo toho, aby si to s kolegou po chlapsku vyřídil sám, jak na vesnici většinou bývá zvykem, podal na něho u policie trestní oznámení. „Jeho tvrzení je nepravdivé a bylo způsobilé značně ohrozit vážnost poškozené, která je bývalou zaměstnankyní České pošty,“ uvedl státní zástupce v návrhu na potrestání.

 Miroslav J. nakonec skončil u soudu kvůli pomluvě. „Za to, co jsem řekl, jsem se paní omluvil. Mrzí mě to. Ale říkalo se to mezi lidmi. A když odešla z pošty, tak jsem si to s tím dal dohromady. Jí jsem se dotknout nechtěl. Šlo mi o jejího manžela. Nechtěl jsem, aby mi chodil lovit na moje pozemky,“ řekl Miroslav J.

A právě spory o pozemky hádku mezi myslivci na schůzi odstartovaly. „Chce, aby mu honitba patřila. Nemá ale nadpoloviční většinu hlasů. Na schůzi mával s papírem, že má 120 hlasů a že honitbu přebírá. My jich ale měli kolem čtyř set. Ještě do mě vrazil a to už jsem zavolal policii,“ uvedl místopředseda myslivců Milan H. „Křičeli na mě, že jsem parchant. Pak na mě zavolali policajty, natáčeli mě na telefon a šli si pak ještě ztěžovat,“ řekl Miroslav J.

Video
délka: 00:15

Myslivec urazil ženu jiného nimroda před celou hospodou. Skončil u soudu Zbyněk Schnapka

Vesnice se u soudu rozdělila na dva tábory. Jedni stáli za „rýpavým“ nimrodem, druzí za předsedou myslivců. „Paní Božena měla krást důchody, když roznášela poštu. Je to už 10 let. Dozvěděl jsem se to od svého švagra. Ale ten již zemřel,“ řekl svědek Jan Ř. (70). „Informaci, že paní Božena měla krást důchody, jsem slyšel v kiosku u piva a pak ještě v jedné hospodě. Je to už ale asi 15 let,“ prohlásil Jaroslav Š. „Řval na všechny. Pomlouval tam moji mámu,“ uvedl František M.

Myslivci Miroslavu J. hrozil u soudu za pomluvu až jeden rok vězení. Teď mu spadl kámen ze srdce. „Trestní věc se postupuje k projednání orgánu státní správy, protože se nejedná o trestní čin, ale o přestupek,“ rozhodl soudce Jan Kasal. „Mrzí mě, že jsem to řekl. Jsem rád, že soud takto rozhodl,“ dodal Miroslav J. 

Fotogalerie
4 fotografie