Seniorka, která trpí Alzheimerem, jela se švagrem Stanislavem Zagórou navštívit příbuznou do domova důchodců. Podle něj se jí nechtělo šlapat do schodů, proto raději řekla, že počká na lavičce. Poslední záběr paní Danuty je z kamery u dveří, ze kterých vyšla ven.

„Pokud by se s ní člověk začal bavit, nepozná na první dobrou, že je nemocná, musel by s ní být déle,“ líčil pan Stanislav. Žena se zřejmě vydala pěšky ke Stříteži, tedy směrem k domovu. Svědčí o tom slova jednoho z místních, který jí po cestě zahlédl.

Danuta Zagóra je střední postavy, asi 173 cm vysoká, má krátce střižené prošedivělé vlasy a hnědé oči.

Hodiny pátrání

„Od té doby hodně lilo, byla silná bouřka. Schovala se někde, je ještě na živu? Do země se přece nepropadla,“ přemítal švagr nad záhadou, proč se babička stále nenašla. Záhada je to i pro jejího syna Adama. Ten spolu s příbuznými zorganizoval rojnici. Přišlo hodně lidí.

„Pět hodin pátrání. Policie nám půjčila mapy, označila záchytné body a nic. Napadá mě jedině, jestli ji někdo nenabral do auta, někde neodvezl a nezavřel, případně nevysadil, což by znamenalo, že bloudila úplně jinde,“ přemítal syn Adam.

Někteří lidé teď na sociální síti opět nabízejí pomoc s vytvořením rojnice a s pátráním. „Jsme vděční za každou pomoc, ale přiznám se, že už bych ani nevěděl, kde hledat dál, prošli jsme opravdu všechno, jak se říká široko daleko,“ doplnil pan Adam s tím, že policie ještě vyhodnocuje záběry z kamer, které poskytli v tu dobu kolemjedoucí řidiči.

Pátrání pokračuje

Podle policejní mluvčí Kateřiny Kubzové se v minulém týdnu odehrálo několik pátracích akcí. Zúčastnili se jich jak frýdecko-místečtí policisté, tak krajské složky, například speciální pořádková jednotka či kynologové a letecká služby.

„Akce probíhaly nejen v Hnojníku, ale i v dalších obcích, včetně okolí místa bydliště pohřešované v Českém Těšíně. Prověřili se nemocnice, propátrali zalesněné prostory, včetně těžko přístupných míst,“ líčila mluvčí.

Pátrání pokračuje a zároveň se vyhodnocují veškeré získané poznatky. „I nadále přivítáme jakékoliv informace k pohřešované na lince 158,“ doplnila Kubzová.

VIDEO: Ztraceného seniora zapadlého v bahně našel policejní vrtulník.

Video
Video se připravuje ...

Ztraceného seniora zapadlého v bahně našel policejní vrtulník. Policie ČR

Fotogalerie
4 fotografie