„Když jsem viděl ty dětské automaty, napadlo mě, že do jednoho své dítě posadím a další mezitím vykradu,“ řekl „táta roku“ o více než půl roku později, když konečně seděl na policejní služebně. Do té doby strážcům zákona unikal.

Právě v ostravském obchodním centru se mužova série vloupaček do automatů začala. Zatímco družka nechala vozit syna ve jiném autě, on šel „na věc“. „Šroubovákem vypáčil dvířka mincovníku a odešel s plechovou krabicí plnou mincí,“ popsala policistka Eva Michalíková.

Jezdil po Česku

Nenechavci začala být po několika krádežích Ostrava malá a začal raději jezdit na Opavsko a později ještě dál. „V jednom případě například odcizil notebook z kanceláře v Ústí nad Orlicí,“ uvedla policistka.

Video
Video se připravuje ...

Zlodějíček (33) z Ostravy se dobýval do kasiček všeho druhu. Přišel si na zhruba 17 tisíc napáchal ale statisícové škody. PČR

Chlap byl před několika dny dopaden. Stihl spáchat 13 skutků a hrozí mu tři roky basy. Z automatů nakradl celkem 17 tisíc korun. Mnohonásobně větší škodu ale způsobil jejich poškozením a to 340 tisíc!

„Není vyloučeno rozšíření trestního stíhání, kriminalisté dál prověřují obdobné jednání, kterých by se obviněný muž mohl dopustit,“ uzavřela Eva Michalíková.

Tohohle zatím neznali

Dopadení zlodějíčka nebylo jednoduché, protože byl ostravským policistům, kteří případ vyšetřovali, neznámou postavou. Muž měl nemnoho „lehčích“ záznamů v trestním rejstříku a navíc nějakou dobu za krádeže seděl ve vězení v zahraničí.

Případů, kdy se zloději dobývají do zařízení s mincemi i bankovkami, přibývá. Policisté apelují na lidi, aby byli všímaví. „Pokud uvidíte někoho, kdo nezvykle manipuluje s nápojovými a jídelními automaty, kasičkami, vysavači, mycími boxy či herními zařízeními pro děti, neváhejte kontaktovat linku 158,“ žádá policistka Eva Michalíková.