Policisté dosud na hraničním přechodu v blízkosti Mostů u Jablunkova na Frýdecko-Místecku odhalili tři početnější skupiny. Ve dvou případech migranti cestovali v dodávkách, šestnáctičlenná skupina pak v osobním automobilu. „Řidiče se podařilo dopadnout,“ uvedla mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Další dvě menší skupiny se přes hranice snažily rovněž dostat v osobních vozidlech a část migrantů policisté objevili ve vlacích.

Kontroly i ve vlacích

Česká republika zavedla kontroly na hranicích se Slovenskem od středy 4. října. Moravskoslezští policisté první migranty zadrželi jen krátce poté, co opatření začalo platit. Do kontrol se v kraji podle dřívějších informací zapojilo osm desítek policistů.

Policisté se v regionu zaměřují na velké hraniční přechody, jako je ten v Mostech u Jablunkova. Namátkové kontroly dělají také na menších přejezdech či ve vlacích přijíždějících do Česka ze Slovenska.

Zatím na pár dní

Česká republika zavedla namátkové kontroly kvůli zvýšenému počtu migrantů. Zatím jsou v plánu do 13. října, případné prodloužení bude záležet na aktuální situaci. Česko tak reaguje na stejný plán Polska, které chce zabránit cestám uprchlíků z jihovýchodní Evropy. Zahájení dočasných kontrol na slovenských hranicích oznámilo vedle Polska a Česka také Rakousko. Dosluhující slovenská vláda od čtvrtku zavedla na deset dnů kontroly na hranicích s Maďarskem.

VIDEO: Kvůli migrační krizi se 3. října 2023 opět rozely kontroly na hranicích Česka a Slovenska.

Video
Video se připravuje ...

Kvůli migrační krizi se 3. října 2023 opět rozjely kontroly na hranicích Česka a Slovenska. Policie ČR

Fotogalerie
26 fotografií