Seniorky právě dovezly nákup mamince, když je muž oslovil, že pomůže. Odmítly ho a věděly proč. Mladík se k nim při vstupu do domu přidal a u výtahu starší z nich drze vzal klíčky od auta z kapsy. To sestry rozzuřilo.

„Mladší žena ho chytila za ramena a strhla na zem, druhá se pokusila klíče muži vytrhnout,“ popsala policejní mluvčí Daniela Vlčková. Lupiči se povedlo vysmeknout, vyběhl ven a sedl do jejich auta.

Skok na kapotu, skok z kapoty

To ale ještě nebylo vše. Starší ze sester se nehodlala vzdát. Když se dobývala dovnitř auta, tak se muž před ní raději zamkl. Tak si žena sedla na kapotu! „Když se však začal rozjíždět, raději seskočila. Naštěstí,“ uvedla Vlčková. Polák pak s autem ujel.

Mladíka policisté později zadrželi v jeho domivině - v Polsku. „Pár desítek kilometrů za státní hranicí po krátkém pronásledování polskými policisty,“ dodala policistka. Právě do sousední země bude zřejmě předán k vyšetřování.

Tohle raději nezkoušejte!

Kuráž a odhodlání seniorek je nepochybně záviděníhodná, policisté ale před podobnými akcemi varují.

Je zcela pochopitelný stres vyvolaný možnou ztrátou vozidla, který ženám zajišťoval mobilitu. Ale v žádném případě nedoporučujeme bránit takovým způsobem majetek. Pachatel má oproti své vyhlédnuté oběti výhodu v přípravě a načasování útoku. Kromě momentu překvapení mu může také „nahrávat“ mladší věk, fyzická převaha či další faktory. Pamatujte, že vaše zdraví či dokonce životy jsou daleko důležitější než majetek,“ uvedla Daniela Vlčková.

VIDEO: Hanebný zloděj se neštítil přepadnou starou ženu.

Video
Video se připravuje ...

Hanebný zloděj se neštítil přepadnou starou ženu PČR